Masowe Biegi szlakiem Ignacego Łukasiewicza

Największą już od wielu lat cykliczną imprezą masową organizowaną dla dzieci i młodzieży w Gminie Chorkówka są ,,Masowe Biegi szlakiem Ignacego Łukasiewicza’’.W tym roku impreza ta miała miejsce w dniu 26 maja o godzinie 10. Organizatorem biegów był Urząd Gminy w Chorkówce.

W Biegach uczestniczyło ponad 200 zawodniczek i zawodników reprezentujących następujące szkoły podstawowe i gimnazja działające na terenie Gminy Chorkówka.
1. Szkoła Podstawowa w Bóbrce – opiekun Krystyna Wrona
2. Zespół Szkół w Chorkówce – opiekun Katarzyna Jamroga
3. Szkoła Podstawowa w Kobylanach – opiekun Renata Czarnowska – Jucha
4. Szkoła Podstawowa w Zręcinie – opiekun Helena Kozielec, Małgorzata Koszela-Frydrych
5. Szkoła Podstawowa w Żeglcach – opiekun Mirosław Michalczyk
6. Zespół Szkół Publicznych w Kopytowej – opiekunowie Barbara Węgrzynowska, Jacek Janocha
7. Gimnazjum w Zręcinie – opiekun Rafał Wojtowicz, Zofia Kut
8. Gimnazjum w Świerzowej Polskiej – opiekunowie Piotr Drozd ,Grzegorz Węgrzynowski,

Biegi odbyły się na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych.

Wyniki:

kategoria dziewczyny

kategoria chłopcy

kl.I-III SP

1.Jagoda Czarnowska – Kobylany
2.Katarzyna Cichoń – Kopytowa
3.Dominika Łukaszewska – Kopytowa
4.Agnieszka Biały – Bóbrka
5.Anita Szczur – Kopytowa
6.Katarzyna Kobak – Kopytowa
7.Agnieszka Bocheńska – Kopytowa
8.Patrycja Jasińska – Kopytowa
9.Paulina Mróz – Kopytowa
10.Paula Bracławicz – Zręcin

1.Hubert Stankiewicz – Bobrka
2.Mateusz Buda – Kopytowa
3.Fabian Siwak – Kopytowa
4.Karol Grzesik – Kopytowa
5.Arkadiusz Gromek – Bóbrka
6.Aleksander Bracławicz – Zręcin
7.Piotr Leś – Kopytowa
8.Patryk Siwak – Kopytowa
9.Sebastian Kozubal – Kopytowa
10.Kamil Gromek - Kopytowa

Kl. IV SP

1.Katarzyna Wirmańska – Zręcin
2.Gabriela Łukaszewska – Kopytowa
3.Aneta Szymańska – Kopytowa
4.Karolina Trybus – Zręcin
5.Karolina Bularska – Żeglce
6.Anna Kosiek - Kopytowa
7. Patrycja Stankiewicz – Bóbrka
8.Sylwia Suszek – Zręcin
9.Natalia Makar – Zręcin
10.Olga Cieśluk – Chorkówka

1.Jakub Dziadosz – Kopytowa
2.Radosław Bracławicz – Zręcin
3.Arkadiusz Kozubal – Kopytowa
4.Daniel Podgórski – Żeglce
5.Igor Bracławicz – Zręcin
6.Szymon Liwosz – Chorkówka
7.Kamil Doniek – Żeglce
8.Jarosław Pełdiak – Zręcin
9.Adam Guzik – Chorkówka
10.Adam Kielar – Chorkówka

Kl.V SP

1.Kinga Czarnowska – Kobylany
2.Katarzyna Sarna – Chorkówka
3.Alicja Cichoń- Kopytowa
4.Patrycja Drzyzga – Żeglce
5.Justyna Dubiel – Bóbrka
6.Jolanta Pęcak – Zręcin
7.Klaudia Harsze – Chorkówka
8.Paulina Harsze – Chorkówka
9.Klaudia Zazulska – Bobrka
10.Paulina Gronek – Kopytowa

1.Przemysław Łukaszewski-Chorkówka
2.Grzegorz Wasłowicz – Kopytowa
3.Kamil Prętnik – Zręcin
4.Krzysztof Kiełtyka – Chorkówka
5.Paweł Sekuła – Chorkówka
6.Mateusz Zajdel – Zręcin
7. Marcin Kosiek - Kopytowa
8.Patryk Baran – Bóbrka

Kl. VI. SP

1.Marzena Wityńska – Żeglce
2.Monika Ziemba – Chorkówka
3.Paulina Procner – Zręcin
4.Marcelina Farajewicz - Bóbrka
5.Kamila Nykiel - Chorkówka
6.Gabriela Górka – Bóbrka
7.Anna Harsze – Chorkówka
8.Angelika Kasprzyk – Zręcin
9.Karolina Cichoń – Bóbrka

1.Dawid Korzeniowski – Chorkówka
2.Adrian Guzik – Kopytowa
3.Tomasz Munia – Kopytowa
4.Andrzej Szymański-Kopytowa
5.Mateusz Kułak – Kopytowa
6.Modest Gunia – Żeglce
7.Patryk Mróz – Kopytowa
8.Maciej Kozubal– Kopytowa
9.Maciej Świszcz – Kopytowa
10.Marcin Kobak – Kopytowa

Kl. I Gimnazjum

1.Patrycja Buda – Kopytowa
2.Justyna Lorens – Zręcin
3.Aleksandra Nitka- Świerzowa P.
4.Patrycja Sikora - Świerzowa P.
5.Gabriela Dobosz – Kopytowa
6.Anna Wierdak – Zręcin
7.Klaudia Szeliga – Zręcin
8.Dominika Serwa – Świerzowa P.
9.Sabina Hedesz - Świerzowa P.
10.Dominika Dubis - Świerzowa P.

1.Patryk Sajdak – Zręcin
2.Bartosz Nowak – Świerzowa P.
3.Damian Szymański – Świerzowa P.
4.Damian Trybus – Zręcin
5.Konrad Krzywda – Zręcin
6.Tomasz Szymbara – Świerzowa P.
7.Przemysław Cieśluk – Zręcin
8.Krystian Kobak – Kopytowa
9.Przemysław Lepucki - Świerzowa P.
10.Patryk Liwosz – Zręcin

Kl. II Gimnazjum

1.Karolina Harsze – Zręcin
2.Karolina Mielech – Zręcin
3.Magdalena Skwara – Zręcin
4.Aneta Faber – Kopytowa
5.Krystyna Szymbara – Kopytowa

1.Damian Rachwalski – Świerzowa P.
2.Daniel Stefański – Kopytowa
3.Jonasz Kuliga – Zręcin
4.Damian Kłusek - Świerzowa P.
5.Krzysztof Zając – Zręcin
6.Krzysztof Nowak - Świerzowa P.
7.Łukasz Garbacik – Kopytowa
8.Kamil Korzeniowski – Zręcin
9.Bartłomiej Brzana – Świerzowa P.
10.Adrian Dziedzic - Świerzowa P.

Kl. III Gimnazjum

1.Justyna Wrona - Świerzowa P.
2.Martyna Rucińska – Świerzowa P.
3.Sylwia Kosiek – Świerzowa P.
4.Małgorzata Buczyńska – Kopytowa
5.Patrycja Zuzak – Zręcin

1.Karol Krakoś – Zręcin
2.Jakub Nowak – Świerzowa P.
3.Karol Gradowicz – Zręcin
4.Maciej Myśliwy - Świerzowa P.
5.Damian Juraszek – Zręcin
6.Radosław Kłosowicz - Świerzowa P.
7.Mateusz Świątek – Świerzowa P.
8.Damian Szyndak - Świerzowa P.

Uczestnicy biegów otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy w Chorkówce oraz sponsorów: Firma ,,Aspol'' z Krosna, piekarnia ,,Anwit'' z Chorkówki, Hotel-Restauracja ,,Twist'' z Krosna, Sklep Spożywczo Przemysłowy ABC w Świerzowej P., Wytwórnia napojów chłodzących – Grzegorz Sajdak w Krośnie.
    W ceremonii wręczenia nagród uczestniczyli: Maciej Sekuła zastępca przewodniczącego Rady Gminy Chorkówka, Dariusz Bator zastępca Wójta Gminy Chorkówka, Tadeusz Malik – przewodniczący Komisji Kultury , Oświaty i Sportu Rady Gminy Chorkówka, Jerzy Wityński – przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Chorkówka. Sędzią głównym zawodów i prowadzącym imprezę sportową był Bogusław Pacek – inspektor d.s. Kultury .
    Opiekę medyczną w czasie trwania biegów sprawował Marcin Starzycki – lekarz rodzinny. Trasę biegów zabezpieczali druhowie OSP w Bóbrce.
     Zawody przebiegły w miłej i sportowej atmosferze, dzięki zaangażowaniu i współpracy wielu osób, nauczycieli, pracowników Urzędu Gminy w Chorkówce oraz sołtysa wsi Bóbrka Stanisława Czarnoty. Urząd Gminy w Chorkówce składa podziękowanie prezesowi Zarządu Fundacji Muzeum Skansen Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Bóbrce za nieodpłatne udostępnienie obiektu na potrzeby organizacji biegów.

 

  • Zespół Wokalny VANILLA SKY
  • Młodzieżowy Zespół Taneczny Omega
  • Kapela Ludowa „Ropiorze”
  • Zespół Śpiewaczy Nadzieja
  • Zespół Taneczny „DAY STARS”
  • Zespół Śpiewaczy Chorkowianie
  • Zespół Śpiewaczy Seniorzy
  • Zespół Śpiewaczy Jutrzenka
  • Zespół Pieśni i Tańca Bobrzanie
  • Kapela Ludowa BOBRZANIE
  • Zespół Taneczny VENUS
  • Kapela 50 plus
  • Zespół Śpiewaczy Bobrzanie
Previous Next

Najbliższe wydarzenia

lipiec 01 2018
09:00 - 20:00 stadion sportowy LKS "Polonia" Kopytowa
Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Chorkówka

Kalendarz

Czerwiec 2018
PWŚCPtSN
28293031 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 301

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.