Spotkanie Świąteczno Noworoczne

 Po raz pierwszy w gminie Chorkówka zorganizowano spotkanie poświęcone uroczystości Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Spotkanie to odbyło się 28 grudnia 2008 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz powiatu krośnieńskiego na czele z panem Kazimierzem Krężałkiem Przewodniczącym Rady Powiatu, przedstawiciele władz Gminy Chorkówka –przewodniczący Rady pan Władysław Kordyś, Wójt Gminy pan Andrzej Koniecki. Imprezę zaszczycili swoją obecnością księża, ksiądz prałat Jan Luchowski proboszcz parafii Żeglce, ksiądz dr Wacław Socha proboszcz parafii Zręcin, ksiądz Tadeusz Nowak proboszcz parafii Bóbrka. Spotkanie rozpoczął ksiądz Jan Luchowski odczytaniem fragmentu Ewangelii i wprowadził duchowo zebranych w atmosferę spotkania. Później Andrzej Koniecki Wójt Gminy Chorkówka oraz pan Kazimierz Krężałek złożyli obecnym najserdeczniejsze życzenia.

Czytaj więcej: Spotkanie Świąteczno Noworoczne

II Gminny Konkurs na Najładniejszy Wystrój Posesji z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Zgodnie z regulaminem konkursu komisja konkursowa powołana przez Wójta Gminy Chorkówka dokonała w dniu 30.12.2008 r. w godzinach od 17.00 – 20.00 przeglądu zgłoszonych posesji do konkursu.

Skład komisji:

 • Dariusz Bator- Z-ca Wójta Gminy

 • Bożena Panek- Sekretarz Gminy

 • Tadeusz Malik – Przewodniczący komisji kultury oświaty i spraw socjalnych Rady Gminy

 • Bogusław Pacek – Dyrektor GOK

 

Czytaj więcej: II Gminny Konkurs na Najładniejszy Wystrój Posesji z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Spektakl teatralny "Gdzie Ja Jestem"

Profilaktyka uzależnień jest jedną z dziedzin, którą zajmuje się od maja 2008roku Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce. Jedną z form przybliżenia tej tematyki dla młodzieży są spektakle teatralne, w których akcja toczy się wokół problemu uzależnień. Gminny Ośrodek Kultury realizując te zadania zaprosił Impresariat Artystyczny ,,Nemezis’’ z Częstochowy ze spektaklem ,,Gdzie ja jestem’’. Spektakl zaprezentowany został młodzieży gimnazjalnej z Gimnazjum w Świerzowej P. ,Zręcinie i Kopytowej. Młodzież z zainteresowaniem oglądała przedstawienie, które będzie miało ciąg dalszy na lekcjach wychowawczych, bowiem młodzież ma się wypowiedzieć czy dać szansę bohaterowi przedstawienia.

Czytaj więcej: Spektakl teatralny "Gdzie Ja Jestem"

Mikołajkowy Festiwal Piosenki ,,Droga do gwiazd’’

 

 Jedną z najbardziej popularnych wśród dzieci i młodzieży form działalności artystycznej jest niewątpliwie piosenka. Mikołajkowy Festiwal Piosenki ,,Droga do gwiazd’’, który miał miejsce w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce miał na celu promocję dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej, stworzenie możliwości debiutu uzdolnionym młodym wykonawcom. Tegoroczna edycja Festiwalu cieszyła się dużym zainteresowaniem, w związku z tym Festiwal odbył się w dniach 10 i 11 grudnia. Na scenie w Gok-u w Chorkówce wystąpiło 84 wykonawców, w tym soliści, duety i zespoły. W pierwszym dniu zaprezentowali się uczniowie ze Studia Piosenki w Tomaszowie Lubelskim, SDK KSM Krosno, Szkoły Podstawowej w Targowiskach, Studio Piosenki ,,Swing’’ w Krośnie, zespół wokalno instrumentalny ,,Song’’ z Krościenka Wyżnego, uczniowie wszystkich Gimnazjów z terenu gminy Chorkówka oraz uczniowie z Zespołu Szkół w Chorkówce. W drugim dniu festiwalu zaprezentowały się dzieci z przedszkoli z Chorkówki i Zręcina oraz uczniowie szkół podstawowych z Bóbrki, Draganowej, Kobylan, Faliszówki, Szczepańcowej, Świerzowej P., Zręcina, Żeglec. Prezentacje oceniało jury, które wyłoniło podczas dwudniowych prezentacji 21 wyróżnień.

Czytaj więcej: Mikołajkowy Festiwal Piosenki ,,Droga do gwiazd’’

Szewc Kopytko i Kaczor Kwak

 

"Szewc Kopytko i Kaczor Kwak"- bajka dla dzieci na podstawie opowiadania Kornela Makuszyńskiego to barwny, rozśpiewany spektakl, który odbył się w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce dniu 8 grudnia 2008roku. Na spektakl przybyły dzieci z przedszkoli: Chorkówka, Świerzowa P. , Zręcin. W postać głównych bohaterów wcieliły się Małgorzata Machowska i Beata Zarembianka – aktorzy Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Czytaj więcej: Szewc Kopytko i Kaczor Kwak

 • Młodzieżowy Zespół Taneczny Omega
 • Zespół Wokalny VANILLA SKY
 • Kapela Ludowa „Ropiorze”
 • Zespół Taneczny „DAY STARS”
 • Zespół Śpiewaczy Nadzieja
 • Zespół Taneczny VENUS
 • Kapela 50 plus
 • Zespół Śpiewaczy Seniorzy
 • Zespół Śpiewaczy Bobrzanie
 • Zespół Śpiewaczy Jutrzenka
 • Kapela Ludowa BOBRZANIE
 • Zespół Pieśni i Tańca Bobrzanie
 • Zespół Śpiewaczy Chorkowianie
Previous Next

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarz

Kwiecień 2023
PWŚCPtSN
2728293031 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.