Podsumowanie III Gminnego Konkursu Na Najładniejszy Wystrój Posesji z Okazji Świąt Bożego Narodzenia

Po raz trzeci Gmina Chorkówka, Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce zorganizowali Konkurs na najładniejszy wystrój posesji z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Na konkurs wpłynęło 6 propozycji obejść, zgłoszonych przez sołtysów, rady sołeckie w Gminie Chorkówka (kolejność przypadkowa): Maria i Zbigniew Solińscy – Kobylany, Zofia i Edward  Widziszewscy – Chorkówka, Agnieszka Buczyńska - Świerzowa Polska, Grażyna i Marek Madej  - Świerzowa Polska, Alicja Zaremba - Świerzowa Polska, Anna Chodak – Draganowa.
Komisja dokonała wizytacji zgłoszonych obiektów w dniu 30 grudnia 2009 roku.

Czytaj więcej: Podsumowanie III Gminnego Konkursu Na Najładniejszy Wystrój Posesji z Okazji Świąt Bożego...

Spotkanie Wigilijne w Gminie Chorkówka

 

 

Święta Bożego Narodzenia, to szczególny czas spotkań i refleksji, podziękowań i składania życzeń. To czas, w którym odczuwamy najsilniejszy związek z naszymi tradycjami.
W tej wyjątkowej atmosferze zorganizowaliśmy po raz drugi Spotkanie Wigilijnew Gminie Chorkówka. Spotkanie to odbyło się 19 grudnia 2009 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce. Organizatorem był GOK i Koło Gospodyń Wiejskich w Chorkówce. W spotkaniu udział wzięli: p. Stanisław Piotrowicz – senator RP, przedstawiciele władz Gminy Chorkówka na czele z p. Andrzej Konieckim – wójtem Gminy Chorkówka, radni Gminy Chorkówka na czele z przewodniczącym Rady  p. Władysław Kordyś.

Czytaj więcej: Spotkanie Wigilijne w Gminie Chorkówka

Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego

 

We wtorkowe przedpołudnie 8 grudnia 2009 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce odbył się Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego. Do udziału w rozgrywkach zgłosiło się w sumie 5 szkół podstawowych z gminy Chorkówka wśród nich; ZS i Placówek Bóbrka, SP Szczepańcowa, SP Draganowa, SP Kobylany oraz SP Chorkówka. Mecze rozgrywane były do 3 wygranych setów, systemem „każdy z każdym” w kategorii dziewczyn i chłopców. Rozgrywane mecze stały na wysokim poziomie, a niektóre rozstrzygnięcia wydawały się zaskakujące i przyniosły wiele emocji. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami, a najlepsi z nich oprócz dyplomów otrzymali pamiątkowe upominki wręczone przez Pana Bogusława Packa - dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce.

Czytaj więcej: Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego

Koncert Mikołajów w Gminnym Ośrodku Kultury w Chorkówce

 

Okres przedświąteczny obfituje w różnego rodzaju przyjemności i niespodzianki. Święta Bożego Narodzenia w kulturze wielu narodów związane są nieodłącznie z postacią Świętego Mikołaja. To na niego właśnie zawsze czekają dzieci. Już sama postać Mikołaja wzbudza zadziwienie i podziw. Długa siwa broda, czerwony kostium i czapka wytwarzają złudzenie, że mamy do czynienia z osobą niezwykłą, która obdarowuje dzieci prezentami. W tym właśnie przeświadczeniu chcemy utrzymać nasze dzieci, aby uwierzyły, że jest ktoś prócz rodziców i dziadków, kto o nich myśli i się o nich troszczy. Ktoś znany z opowieści i żyjący daleko, ale kochający wszystkie dzieci i pragnący nieść im radość. Takie właśnie nadzieje wiążą dzieci z postacią Świętego Mikołaja.

Czytaj więcej: Koncert Mikołajów w Gminnym Ośrodku Kultury w Chorkówce

Andrzejki w Chorkówce

 

Andrzejki przypadają na noc z 29 na 30 listopada w wigilię św. Andrzeja. Według dawnych wierzeń ta noc miała moc magiczną uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.
Zabawa Andrzejkowa odbyła się w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce w czwartek 25.XI.2009r. w godz. popołudniowych. Było dużo wróżb, przepowiedni oraz dobrej zabawy przy muzyce. Uczestnikami Balu Andrzejkowego były dzieci z Gminy Chorkówka, które przybyły na imprezę z rodzicami. Przygotowane zostały kąciki wróżb, przy których uczestnicy mogli powróżyć sobie przyszłość. Zabawę Andrzejkową prowadziła Małgorzata Foremny – instruktor GOK.

Czytaj więcej: Andrzejki w Chorkówce

 • Kapela Ludowa „Ropiorze”
 • Zespół Taneczny „DAY STARS”
 • Zespół Śpiewaczy Nadzieja
 • Zespół Śpiewaczy Chorkowianie
 • Zespół Śpiewaczy Bobrzanie
 • Młodzieżowy Zespół Taneczny Omega
 • Kapela Ludowa BOBRZANIE
 • Kapela 50 plus
 • Zespół Śpiewaczy Jutrzenka
 • Zespół Pieśni i Tańca Bobrzanie
 • Zespół Taneczny VENUS
 • Zespół Wokalny VANILLA SKY
 • Zespół Śpiewaczy Seniorzy
Previous Next

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarz

Kwiecień 2023
PWŚCPtSN
2728293031 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.