Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych, Konkurs Plastyki Dzieci i Młodzieży - ,,Moje Boże Narodzenie’’

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w Gminnym Ośrodku Kultury  w Chorkówce odbyły się eliminacje konkursu plastycznego „Moje Boże Narodzenie" oraz Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych.
Na Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych do GOK – u w Chorkówce wpłynęły prace (szopki bożonarodzeniowe), wykonane przez dzieci i młodzież ze szkół z terenu Gminy Chorkówka. Dziesięć szopek z Zespołu Szkół i Placówek w Bóbrce zostało wytypowanych na wystawę do Stropkowa i Świdnika na Słowacji: Szopki wykonali uczniowie: Barbara Mermon, Luiza Minasyan, Klaudia Knap, Weronika Longawa, Natalia Lidwin, Katarzyna Wójtowicz, Aleksandra Sęp, Kamil Tarnowski, Szymon Szopa, Michał Żurak
OPIEKUN: Elżbieta Dudek
Kolejne szopki wzięły udział w eliminacjach gminnych konkursu.
Kolejność przypadkowa:

Czytaj więcej: Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych, Konkurs Plastyki Dzieci i Młodzieży - ,,Moje Boże Narodzenie’’

Spotkanie Wigilijne w Gminie Chorkówka

Tradycją w Gminie Chorkówka stało się organizowanie corocznych spotkań wigilijnych, w tym roku odbyło się 17 grudnia w sali GOK – u w Chorkówce. Organizatorami tej uroczystości był Gminny Ośrodek Kultury  i KGW w Chorkówce. Wszystkich zebranych, którzy przyjęli zaproszenie od organizatorów powitał p. Bogusław Pacek – dyrektor. Spotkanie rozpoczął ks. Prałat Jan Luchowski – proboszcz parafii Żeglce odczytując fragment Ewangelii,  poprowadził modlitwę oraz złożył obecnym najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.  Pan Andrzej Krężałek – przew. Rady Powiatu krośnieńskiego oraz p. Andrzej Koniecki – wójt Gminy również skierowali do zebranych ciepłe życzenia bożonarodzeniowe oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2012 roku. P. Waldemar Socha w imieniu p. Dariusza Sobieraja – wiceprzewodniczącego Sejmiku Woj. Podkarpackiego odczytał list, w którym zawarte zostały życzenia świąteczne i noworoczne.

Czytaj więcej: Spotkanie Wigilijne w Gminie Chorkówka

Mikołajkowy Festiwal Piosenki Droga Do Gwiazd

 

Dnia 8 grudnia 2011r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce odbył się Mikołajkowy Festiwal Piosenki ,,Droga do gwiazd’’. Imprezę otworzył Bogusław Pacek – dyrektor GOK, który powitał wszystkich uczestników, życząc im samych sukcesów. Na  scenie udekorowanej motywami mikołajkowymi i świątecznymi wystąpiło 95 wykonawców, w tym soliści, duety i zespoły: zespół wokalno instrumentalny "Song" z Krościenka Wyżnego, dzieci z przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz klas ponadgimnazjalnych z następujących miejscowości: Bóbrki, Chorkówki, Draganowej, Faliszówki, Kobylan, Kopytowej, Krościenka Wyżnego, Lubatowej, Posady Górnej, Potoka, Rymanowa, Szczepańcowej, Szebni, Świerzowej Polskiej, Zręcina, Żeglec oraz I Liceum Ogólnokształcące w Krośnie, Szkoła Muzyczna, Zespół wokalno – muzyczny Vanilla Sky ze Szczepańcowej. Jury Festiwalu w składzie: przewodniczący Krzysztof Karamus – instruktor muzyki GOK Jedlicze, Wioletta Zygmunt – nauczyciel muzyki, Bartłomiej Smyka – dyrektor GOK Tarnowiec wyróżniło następujących wykonawców:

Czytaj więcej: Mikołajkowy Festiwal Piosenki Droga Do Gwiazd

Koncert Mikołajów w Gminnym Ośrodku Kultury w Chorkówce

W niedzielne popołudnie i wieczór w dniu 4 grudnia 2011 roku dzieci bawiły się z Mikołajami w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce. Na początku P. Bogusław Pacek - Dyrektor GOK przywitał wszystkie dzieci, które zgromadziły się na sali wraz z rodzicami.

Czytaj więcej: Koncert Mikołajów w Gminnym Ośrodku Kultury w Chorkówce

Andrzejki w Ośrodku Kultury w Chorkówce

Zabawa Andrzejkowa odbyła się w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce w dniu 22 listopada 2011r. w godz. popołudniowych. Było dużo wróżb, przepowiedni oraz dobrej zabawy przy muzyce. Uczestnikami Balu Andrzejkowego były dzieci, które przybyły razem z rodzicami.

Czytaj więcej: Andrzejki w Ośrodku Kultury w Chorkówce

 • Zespół Taneczny VENUS
 • Zespół Pieśni i Tańca Bobrzanie
 • Kapela Ludowa „Ropiorze”
 • Zespół Śpiewaczy Bobrzanie
 • Zespół Śpiewaczy Jutrzenka
 • Zespół Taneczny „DAY STARS”
 • Zespół Śpiewaczy Nadzieja
 • Kapela 50 plus
 • Kapela Ludowa BOBRZANIE
 • Zespół Śpiewaczy Chorkowianie
 • Zespół Wokalny VANILLA SKY
 • Zespół Śpiewaczy Seniorzy
 • Młodzieżowy Zespół Taneczny Omega
Previous Next

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarz

Kwiecień 2023
PWŚCPtSN
2728293031 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.