Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych Konkurs Plastyki Dzieci i Młodzieży - "Moje Boże Narodzenie"

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w Gminnym Ośrodku Kultury  w Chorkówce odbyły się eliminacje konkursu plastycznego „Moje Boże Narodzenie" oraz Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych.
Na konkurs szopek bożonarodzeniowych do GOK – u w Chorkówce wpłynęły prace (szopki bożonarodzeniowe), wykonane przez dzieci i młodzież ze szkół z terenu Gminy Chorkówka:

Czytaj więcej: Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych Konkurs Plastyki Dzieci i Młodzieży - "Moje Boże Narodzenie"

Spotkanie Wigilijne w Gminie Chorkówka

Święta Bożego Narodzenia, to szczególny czas spotkań i refleksji, podziękowań i składania życzeń. To czas, w którym odczuwamy najsilniejszy związek z naszymi tradycjami.
W tej wyjątkowej atmosferze zorganizowaliśmy jak co roku Spotkanie Wigilijne w Gminie Chorkówka. Spotkanie to odbyło się 15 grudnia 2012 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce i Koło Gospodyń Wiejskich w Chorkówce. Wszystkich zebranych, którzy przyjęli zaproszenie od organizatorów powitał p. Bogusław Pacek – dyrektor. Spotkanie rozpoczęło się częścią artystyczną pt. „W dzień Wigilii” w wykonaniu dzieci z Przedszkola w Chorkówce pod kier. p. Agnieszki Okarmy i p. Małgorzaty Szymańskiej. Po występie dzieci z przedszkola ks. Prałat Jan Luchowski – proboszcz parafii Żeglce odczytując fragment Ewangelii,  poprowadził modlitwę oraz złożył obecnym najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.  Pan Andrzej Krężałek – przew. Rady Powiatu krośnieńskiego oraz p. Andrzej Koniecki – wójt Gminy również skierowali do zebranych  życzenia bożonarodzeniowe oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2013 roku. Życzenia świąteczne złożył również p. Dariusz Sobieraj przesyłając okolicznościowy list z tej okazji. Kolędy i pastorałki zaśpiewał Zespół Śpiewaczy „Chorkowianie” z Chorkówki pod kier. p. Teresy Samborowskiej. Tradycyjnie jak co roku, wszyscy obecni łamali się opłatkiem,  życząc sobie dużo szczęścia i radości na Święta i w Nowym Roku. Kolejnym punktem spotkania była degustacja potraw wigilijnych, przygotowana przez Koła Gospodyń Wiejskich z Bóbrki, Chorkówki, Draganowej, Kobylan, Kopytowej, Kopytowej – Stanowiska, Leśniówki, Poraju, Sulistrowej, Świerzowej P., Żeglec, Stowarzyszenia FIS w Zręcinie.

Czytaj więcej: Spotkanie Wigilijne w Gminie Chorkówka

Mikołajkowy Festiwal Piosenki "Droga Do Gwiazd"

Dnia 12 grudnia 2012r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce odbył się Mikołajkowy Festiwal Piosenki ,,Droga do gwiazd’’. Imprezę otworzył Bogusław Pacek – dyrektor GOK, który powitał wszystkich uczestników, życząc im samych sukcesów. Na  scenie udekorowanej motywami mikołajkowymi i świątecznymi wystąpiło 65 wykonawców, w tym soliści, duety i zespoły: zespół wokalny „Kadencja” z Gimnazjum w Świerzowej P. dzieci z przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz klas ponadgimnazjalnych z następujących miejscowości: Bóbrki, Chorkówki, Draganowej, Faliszówki, Jedlicza, Kobylan, Kopytowej, Krościenka Wyżnego, Leśniówki, Potoka, Szczepańcowej, Szebni, Świerzowej Polskiej, Warzyc, Zręcina, Żeglec. Jury Festiwalu w składzie: p. Wioletta Zygmunt – nauczyciel muzyki, p. Monika Węgrzyn – nauczyciel, wokalistka oraz p. Zbigniew Mazur – instruktor muzyki przyznało nagrody i wyróżnienia następującym wykonawcom:

Czytaj więcej: Mikołajkowy Festiwal Piosenki "Droga Do Gwiazd"

Mistrzostwa Gminy Chorkówka w Tenisie Stołowym Kopytowa 2012

30 listopada i 1 grudnia 2012 r. na hali sportowej przy ZSP w Kopytowej odbyły się Mistrzostwa Gminy Chorkówka w Tenisie Stołowym. Zawody zostały rozegrane w kategorii kobiet i mężczyzn w trzech grupach wiekowych. Turniej zgromadził 45 zawodniczek i zawodników, był rozgrywany systemem tzw. radzieckim – do dwóch przegranych meczy. Tytuł mistrzowski w kategorii kobiet do lat 18 – tu wywalczyła Natalia Wojnar z Kopytowej. II miejsce zajęła Patrycja Wojnar z Kopytowej. III miejsce zajęła Wiktoria Munia z Kopytowej. I miejsce – mistrzostwo Gminy Chorkówka w kategorii chłopców do lat 18 – tu wywalczył Dariusz Gościński zam. Zręcin, wicemistrzem gminy w tej kategorii został Patryk Skalski zam. Żeglce, III miejsce zajął Piotr Rudziński zam. Chorkówka.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Gminy Chorkówka w Tenisie Stołowym Kopytowa 2012

Spotkanie z Mikołajem

W niedzielne popołudnie w dniu 2 grudnia 2012 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce odbyło się spotkanie z Mikołajem. Na początku p. Bogusław Pacek - Dyrektor GOK przywitał wszystkie dzieci, które zgromadziły się na sali wraz z rodzicami. Czas oczekiwania na przybycie Mikołaja wypełniły zabawy z czarodziejem oraz występy dzieci, solistów i Dziecięcego Zespołu Tanecznego „Stokrotki”, działającego przy GOK – u w Chorkówce. Piosenki o zimie i Mikołaju zaśpiewały: Magdalena Munia, Maja Samborowska i Daria Samborowska. Uczestnicy spotkania z zaciekawieniem czynnie uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt. „Królowa Śniegu” w wykonaniu aktorów z Teatru „ART – RE” z Krakowa.

Czytaj więcej: Spotkanie z Mikołajem

 • Zespół Śpiewaczy Chorkowianie
 • Zespół Taneczny „DAY STARS”
 • Zespół Wokalny VANILLA SKY
 • Kapela Ludowa „Ropiorze”
 • Zespół Pieśni i Tańca Bobrzanie
 • Młodzieżowy Zespół Taneczny Omega
 • Kapela Ludowa BOBRZANIE
 • Zespół Śpiewaczy Jutrzenka
 • Zespół Śpiewaczy Seniorzy
 • Zespół Taneczny VENUS
 • Zespół Śpiewaczy Bobrzanie
 • Zespół Śpiewaczy Nadzieja
 • Kapela 50 plus
Previous Next

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarz

Kwiecień 2023
PWŚCPtSN
2728293031 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.