Spotkanie Wigilijne w Gminie Chorkówka

Spotkanie Wigilijne w Gminie Chorkówka odbyło się 21 grudnia 2013 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce i Koło Gospodyń Wiejskich w Chorkówce. Wszystkich zebranych, którzy przyjęli zaproszenie od organizatorów powitał Bogusław Pacek – dyrektor. Spotkanie rozpoczęło się częścią artystyczną pt. „Wigilijne przesłanie” w wykonaniu młodzieży z Gimnazjum w Zręcinie pod kier. Alicji Zając. Po występie młodzieży życzenia świąteczne i noworoczne złożyli: ks. dr Bronisław Wyczawski, Bogusław Pacek, Andrzej Koniecki wójt gminy Chorkówka. Następnie ks. Prałat Jan Luchowski – proboszcz parafii Żeglce odczytując fragment Ewangelii,  poprowadził modlitwę oraz złożył obecnym najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Kolędy i pastorałki, w których również zawarte były życzenia zaśpiewał Zespół Śpiewaczy „Chorkowianie” z Chorkówki (grupa męska) pod kier. Teresy Samborowskiej. Tradycyjnie jak co roku, wszyscy obecni łamali się opłatkiem,  życząc sobie dużo szczęścia i radości na Święta i w Nowym Roku. Kolejnym punktem spotkania była degustacja potraw wigilijnych, przygotowana przez Koła Gospodyń Wiejskich z Bóbrki, Chorkówki, Draganowej, Kobylan, Kopytowej, Kopytowej – Stanowiska, Leśniówki, Machnówki, Poraju, Sulistrowej, Szczepańcowej, Świerzowej P., Zręcina, Żeglec, Stowarzyszenia FIS w Zręcinie oraz Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Szczepańcowa. Na przystrojonych stołach członkinie KGW i Stowarzyszenia serwowały potrawy wigilijne m.in.: pierogi ruskie, pierogi z kapustą, pierogi z kaszą gryczaną i śliwkami, gołąbki, potrawy z ryb na ciepło i zimno, kapusta z grzybami i grochem, żurek staropolski, barszcz czerwony, ciasta piernikowe, serowce, itp. Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały potrawy wigilijne otrzymały nagrody rzeczowe, pamiątkowe dyplomy i kalendarze promujące Gminę Chorkówka i Gminny Ośrodek Kultury. Na ręce kierowników zespołów artystycznych zostały skierowane  podziękowania za całoroczną pracę w upowszechnianiu kultury. Uroczystości towarzyszyła wystawa szopek bożonarodzeniowych, wykonanych przez dzieci i młodzież z terenu Gminy Chorkówka.

Czytaj więcej: Spotkanie Wigilijne w Gminie Chorkówka

Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych, Konkurs Plastyki Dzieci i Młodzieży Moje Boże Narodzenie

Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia w Gminnym Ośrodku Kultury  w Chorkówce odbyły się eliminacje konkursu plastycznego „Moje Boże Narodzenie" oraz Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych.
Na konkurs szopek bożonarodzeniowych do GOK – u w Chorkówce wpłynęły prace (szopki bożonarodzeniowe), wykonane przez dzieci i młodzież ze szkół z terenu Gminy Chorkówka w ilości 72 szt:

Czytaj więcej: Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych, Konkurs Plastyki Dzieci i Młodzieży Moje Boże Narodzenie

Spotkanie dotyczące realizacji Programu Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2011 – 2013

W ramach realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2011 – 2013 zorganizowane zostało spotkanie młodzieży klas gimnazjalnych, nauczycieli, instruktorów Klubów Młodzieżowych z p. Wiesławem Błażkiewiczem pseud. Blacha oraz uczestnikami zespołu Bluesmobile. Lider zespołu przedstawił problemy związane z używaniem narkotyków, dopalaczy i środków psychotropowych. Wiele uwagi poświęcił na szkodliwe działanie tych środków na organizm szczególnie młodego człowieka. Również używanie alkoholu i palenie papierosów jest naganne. Swoją wypowiedź opierał na prawdziwych historiach z życia znanych muzyków występujących w kultowych zespołach, szczególnie rockowych i bluesowych. Opowiadał również słuchaczom o historiach i przykładach ze swojego życia. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas gimnazjalnych z Kopytowej, Świerzowej P., Zręcina wraz z nauczycielami. Na koniec spotkania uczestnicy otrzymali broszury pt. „Marihuana? Warto wiedzieć zamiast próbować”, „Dopalacze? Nie bądź królikiem doświadczalnym”, a Gimnazja otrzymały certyfikaty za aktywne uczestnictwo w II edycji ogólnopolskiej akcji profilaktycznej „Narkotyki – to mnie nie kręci”, wydane przez m.in. Prezesa Fundacji „Trzeźwy umysł” oraz Dyrektora Biura Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych – organizatorów akcji.

Mikołajkowy Festiwal Piosenki "Droga Do Gwiazd"

Jedną z cyklicznych imprez organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce jest Mikołajkowy Festiwal Piosenki ,,Droga do gwiazd’’. W tym roku festiwal odbył się 12 grudnia, na scenie wystąpiło 61 wykonawców, w tym soliści, duety i zespoły: zespół wokalno instrumentalny "Song" z Krościenka Wyżnego, dzieci z przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów z następujących miejscowości: Bóbrki, Chorkówki, Draganowej, Faliszówki, Kobylan, Kopytowej, Krościenka Wyżnego, Szczepańcowej, Szebni, Warzyc, Zręcina, Żeglec oraz przedstawiciel placówki oświatowej z Iwonicza. Jury Festiwalu w składzie: przewodniczący Zachariasz Jupowicz, Jerzy Guzik i Jan Prajznar przyznało wyróżnienia następującym wykonawcom:

Wyróżnienia 0-III
I miejsce: Milena Dziepak z towarzyszeniem zespołu muzycznego „Song”
                (Krościenko  Wyżne)
I miejsce: Natalia Dubis (ZSP Kopytowa)
II miejsce: Angelika Waliszko (SP Faliszówka)
III miejsce: Oliwia Czech (Samorządowe Przedszkole w Zręcinie)
Wyróżnienie: Zuzanna Szydło (ZS i Pl Bóbrka)

Kategoria IV- VI  SP
I miejsce: Paulina Pawluś (ZS Warzyce)
I miejsce: Karolina Kołacz (SP Kobylany)
II miejsce: Marlena Szmyd (SP Krościenko Wyżne)
III miejsce: Karol Gronek (SP Draganowa)
Wyróżnienia: Adam Gonet (SP Zręcin)
                      Sabina Mercik (SP Krościenko Wyżne)

Kategoria Gimnazja
I miejsce: Oliwia Hap (ZS Szebnie)
II miejsce: Kinga Jasłowska (Gimn. Zręcin)
II miejsce: Klaudia Delimata (Gimn. Świerzowa P.)
III miejsce: Aleksandra Janocha (Gimn. Świerzowa P.)
Wyróżnienie: Marlena Rygiel (GOK Miejsce Piastowe)

Kategoria dorośli
Wyróżnienie: Maciej Lewandowski (Iwonicz)

Wszyscy uczestnicy Festiwalu otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki upominek, które wręczył Mikołaj, a laureaci nagrody książkowe.
Organizator składa podziękowania nauczycielom, instruktorom, którzy przygotowali dzieci i młodzież, a uczestnikom za udział w Festiwalu.

Spotkanie z Mikołajem

W sobotnie popołudnie w dniu 7 grudnia 2013 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce odbyło się spotkanie z Mikołajem. Czas oczekiwania na przybycie Mikołaja wypełniły zabawy oraz występy zespołów: Dziecięcego Zespołu Tanecznego „Stokrotki”, Zespołu Tanecznego „Day Stars” oraz występ solisty Kacpra Jastrzębskiego. Po występach zespołów tanecznych dzieci z zaciekawieniem oglądały program estradowo cyrkowy w wykonaniu artystów lwowskich. Około godz. 18.00 przybył Mikołaj, który wręczył dzieciom prezenty. Na zakończenie dzieci należące do zespołów tanecznych działających przy GOK – u otrzymały symboliczne podziękowania za pracę i promocję tańca.

Czytaj więcej: Spotkanie z Mikołajem

Mistrzostwa Gminy Chorkówka w Tenisie Stołowym

30 listopada i 1 grudnia 2013 r.  w sali sportowej przy Gimnazjum w Zręcinie odbyły się Mistrzostwa Gminy Chorkówka w Tenisie Stołowym. Zawody zostały rozegrane  w dwóch grupach wiekowych. W Turnieju wzięło udział ogółem 27 zawodników. Tytuł mistrzowski w kategorii do lat 18 – tu wywalczył Dariusz Gościński zam. Zręcin, wicemistrzem gminy w tej kategorii został Hubert Kisiołek zam. Świerzowa P., III miejsce zajął Mateusz Buda zam. Kopytowa. Zawody w tej kategorii zostały rozegrane systemem tzw. radzieckim do dwóch przegranych meczów.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Gminy Chorkówka w Tenisie Stołowym

 • Zespół Śpiewaczy Seniorzy
 • Zespół Śpiewaczy Bobrzanie
 • Zespół Wokalny VANILLA SKY
 • Kapela 50 plus
 • Zespół Śpiewaczy Jutrzenka
 • Zespół Taneczny VENUS
 • Młodzieżowy Zespół Taneczny Omega
 • Zespół Pieśni i Tańca Bobrzanie
 • Kapela Ludowa „Ropiorze”
 • Zespół Śpiewaczy Nadzieja
 • Zespół Taneczny „DAY STARS”
 • Kapela Ludowa BOBRZANIE
 • Zespół Śpiewaczy Chorkowianie
Previous Next

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarz

Kwiecień 2023
PWŚCPtSN
2728293031 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.