Spotkanie Wigilijne w Gminie Chorkówka

W sobotni wieczór  20 grudnia 2014 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce odbyło się  Spotkanie Wigilijne, którego organizatorami był Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce i Koło Gospodyń Wiejskich w Chorkówce pod kier. Leokadii Kludacz. Uroczystość  rozpoczęła się o godz. 17.00. powitaniem licznie przybyłych gości przez Bogusława Packa – dyrektora GOK- u. W spotkaniu  udział wzięli: ks. Prałat Jan Luchowski,  ks. dr Bronisław Wyczawski,  ks. Piotr Rączka, radni Powiatu Krośnieńskiego: Kazimierz Gładysz  i Marian Janik, przedstawiciele władz Gminy na czele z Andrzejem Konieckim – wójtem Gminy Chorkówka, radni Gminy na czele z przewodniczącym Rady Maciejem Sekułą, dyrektorzy placówek oświatowych, Irena Soboń – przew. Regionalnej Rady Kobiet, Roman Piłat – prezes Kółek, Rolników i Organizacji Rolniczych z siedzibą w Jaśle, sołtysi wsi, kierownicy zespołów artystycznych, przewodniczące KGW wraz z członkiniami Kół Gospodyń Wiejskich, mieszkańcy. Ksiądz Prałat Jan Luchowski – proboszcz parafii Żeglce odczytując fragment Ewangelii,  poprowadził modlitwę, a życzenia świąteczne i noworoczne w imieniu księży pracujących w naszym Dekanacie złożył ks. dr Bronisław Wyczawski – proboszcz z Kopytowej. Życzenia złożyli również wójt Gminy  i dyrektor GOK- u. Po złożeniu życzeń  uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem.  Następnie odbyła się część artystyczna pt.”Noc miłości i pojednania”  w wykonaniu młodzieży z Gimnazjum w Zręcinie pod kier. Alicji Zając. Po występie młodzieży  kolędy i pastorałki  zaśpiewali: Zespół Śpiewaczy „Chorkowianie” z Chorkówki  pod kier. Teresy Samborowskiej oraz Kapela 50 Plus pod kier. Jerzego Guzika. Po części artystycznej kolejnym punktem spotkania była degustacja potraw wigilijnych, przygotowana przez 13 Kół Gospodyń Wiejskich z Bóbrki, Chorkówki, Draganowej, Kobylan, Kopytowej, Kopytowej – Stanowiska, Leśniówki, Machnówki, Poraju, Sulistrowej, Szczepańcowej, Świerzowej P.,  Żeglec. Na świątecznie przystrojonych stołach członkinie KGW  serwowały potrawy wigilijne m.in.: różne rodzaje pierogów, gołąbki, potrawy z ryb, kapustę z grzybami i grochem, żurek staropolski, ciasta piernikowe, serowce, itp. Wszyscy uczestnicy spotkania wigilijnego otrzymali kalendarze, a przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich i kierownicy zespołów artystycznych również kwiaty za całoroczną pracę w upowszechnianiu kultury. Uroczystości towarzyszyła wystawa szopek bożonarodzeniowych, wykonanych przez dzieci i młodzież z terenu Gminy Chorkówka.

Czytaj więcej: Spotkanie Wigilijne w Gminie Chorkówka

Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych Konkurs Plastyki Dzieci i Młodzieży - "Moje Boże Narodzenie"

Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia w Gminnym Ośrodku Kultury  w Chorkówce odbyły się eliminacje konkursu plastycznego „Moje Boże Narodzenie" oraz Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych.
Na konkurs szopek bożonarodzeniowych do GOK – u w Chorkówce wpłynęły prace (szopki bożonarodzeniowe), wykonane przez dzieci i młodzież ze szkół z terenu Gminy Chorkówka w ilości 59 szt:
Kolejność przypadkowa:
Zespół Szkół i Placówek w Bóbrce
1. Oliwia Babczyńska kl. II
2. Szymon Szopa kl. V
3. Jadwiga Uliasz kl. II
4. Marlena Jabłecka kl. V
5. Karol Wojnar kl. II
6. Michał Żurak kl. V
Opiekun: Danuta Leniek

Czytaj więcej: Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych Konkurs Plastyki Dzieci i Młodzieży - "Moje Boże Narodzenie"

Zajęcia plastyczne w Klubie Młodzieży w Leśniówce

13grudnia 2014r. w Klubie Młodzieży w Leśniówce odbyły się zajęcia plastyczne o tematyce bożonarodzeniowej. Organizatorem i prowadzącym zajęcia była instruktor Renata Kurcab. Podczas zajęć dzieci wykonywały ozdoby choinkowe - gwiazdy ozdabiane makaronem, gwiazdki z brokatem do doniczek oraz poznały technikę wykonania bombek choinkowych ozdabianych kaszą i kolorowymi brokatami. Wykonano bardzo ciekawe prace.

Czytaj więcej: Zajęcia plastyczne w Klubie Młodzieży w Leśniówce

Mikołajkowy Festiwal Piosenki "DROGA do Gwiazd"

W Gminnym Ośrodku Kultury w Chorkówce 10 grudnia 2014r. zorganizowany został Mikołajkowy Festiwal Piosenki ,,Droga do gwiazd’’. Zaprezentowały się dzieci z Przedszkola w Chorkówce, uczniowie ze szkół: z Bóbrki, Chorkówki, Draganowej, Kobylan, Kopytowej, Miejskiego Zespołu Szkół z Oddz. Integrac. z Krosna, Krościenka Wyżnego, Potoka, Szczepańcowej, Świerzowej P., Warzyc, Zręcina, Żeglec, a także z Gminnych Ośrodków Kultury z Korczyny i Tarnowca. Spośród 50 prezentacji jury w składzie: Agnieszka Jastrzębska, Wojciech Tomkiewicz i Robert Węgrzyn przyznało następujące nagrody i wyróżnienia.

Czytaj więcej: Mikołajkowy Festiwal Piosenki "DROGA do Gwiazd"

Spotkanie z Mikołajem

7 grudnia 2014 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce odbyło się spotkanie z Mikołajem. Czas oczekiwania na przybycie Mikołaja wypełnił program artystyczny pt.”Halo, halo Mikołaju” w wykonaniu aktorów z Agencji Artystycznej Moc. Art. z Olkusza oraz występy zespołów tanecznych, działających przy GOK – u w Chorkówce: Dziecięcego Zespołu Tanecznego „Stokrotki”, Zespołu Tanecznego „Day Stars” oraz Zespołu Tanecznego „Omega”. Kulminacyjną częścią spotkania była wizyta Mikołaja, który wręczył dzieciom prezenty. Na zakończenie dzieci należące do zespołów tanecznych działających przy GOK – u otrzymały symboliczne podziękowania za udział w zajęciach i pracę w zespołach.

Czytaj więcej: Spotkanie z Mikołajem

 • Zespół Śpiewaczy Chorkowianie
 • Kapela Ludowa „Ropiorze”
 • Zespół Śpiewaczy Seniorzy
 • Kapela 50 plus
 • Zespół Taneczny VENUS
 • Zespół Śpiewaczy Jutrzenka
 • Zespół Taneczny „DAY STARS”
 • Młodzieżowy Zespół Taneczny Omega
 • Zespół Pieśni i Tańca Bobrzanie
 • Zespół Śpiewaczy Bobrzanie
 • Kapela Ludowa BOBRZANIE
 • Zespół Śpiewaczy Nadzieja
 • Zespół Wokalny VANILLA SKY
Previous Next

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarz

Kwiecień 2023
PWŚCPtSN
2728293031 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.