Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych Konkurs Plastyki Dzieci i Młodzieży "Moje Boże Narodzenie"

Od kilkunastu lat przed świętami Bożego Narodzenia w Gminnym Ośrodku Kultury  w Chorkówce odbywają się eliminacje konkursu plastycznego „Moje Boże Narodzenie" oraz Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych.
Na konkurs szopek bożonarodzeniowych do GOK – u w Chorkówce 17 grudnia 2015r. wpłynęły prace (szopki bożonarodzeniowe), wykonane przez dzieci i młodzież ze szkół z terenu Gminy Chorkówka  w ilości 57 sztuk:
Kolejność przypadkowa:

Czytaj więcej: Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych Konkurs Plastyki Dzieci i Młodzieży "Moje Boże Narodzenie"

Spotkanie Wigilijne w Gminie Chorkówka

W sobotę 19 grudnia 2015 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce odbyło się  Spotkanie Wigilijne, którego organizatorami był Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce i Koło Gospodyń Wiejskich w Chorkówce pod kier. Leokadii Kludacz. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego kolędowania z Kapelą Podwórkową „Stara Wiara” pod kier. Władysława Kurka. Licznie przybyłych gości powitał Bogusław Pacek– dyrektor GOK- u.
W spotkaniu  udział wzięli: ks. Prałat Jan Luchowski,  ks. dr Bronisław Wyczawski,  Adolf Kasprzyk – wicestarosta krośnieński, radni Powiatu Krośnieńskiego: Kazimierz Gładysz  i Marian Janik, przedstawiciele władz Gminy na czele z Andrzejem Konieckim – wójtem Gminy Chorkówka, radni Gminy na czele z przewodniczącym Rady Maciejem Sekułą, dyrektorzy placówek oświatowych, sołtysi wsi, prezes OSP, prezesi stowarzyszeń, kierownicy zespołów artystycznych, przewodniczące KGW wraz z członkiniami Kół Gospodyń Wiejskich, mieszkańcy. Odczytany został fragment Ewangelii przez ks. Jana Luchowskiego – proboszcza parafii Żeglce, po czym złożył zebranym serdeczne życzenia. Życzenia świąteczne złożył również ks. dr Bronisław Wyczawski – proboszcz z Kopytowej oraz wicestarosta krośnieński, wójt Gminy  i dyrektor GOK- u. Część artystyczną pt.”Przyjdę do Ciebie” przedstawiła młodzież z Gimnazjum w Zręcinie pod kier. Alicji Zając. Po występie gimnazjalistów została otwarta wystawa pocztówek bożonarodzeniowych ze zbiorów Zbigniewa Więcka – kolekcjonera i regionalisty. Na scenie zaprezentowała się również Kapela 50 Plus pod kier. Jerzego Guzika, która zaśpiewała kolędy i pastorałki.

Czytaj więcej: Spotkanie Wigilijne w Gminie Chorkówka

Mikołajkowy Festiwal Piosenki "Droga do Gwiazd’’

W Gminnym Ośrodku Kultury w Chorkówce 10 grudnia 2015r. zorganizowany została kolejna edycja Mikołajkowego Festiwalu Piosenki ,,Droga do gwiazd’’. Zaprezentowały się dzieci z: Samorządowego Przedszkola w Chorkówce, Samorządowego Przedszkola
w Zręcinie, Niepublicznego Przedszkola „Misiowo” w Chorkówce, uczniowie ze szkół podstawowych: z Bóbrki, Chorkówki, Dobieszyna, Draganowej, Faliszówki, Kobylan, Kopytowej, Miejskiego Zespołu Szkół z Oddz. Integrac. z Krosna, Moderówki, Szczepańcowej, Świerzowej P., Żeglec, uczniowie z gimnazjów: Kopytowej, Krościenka Wyżnego, Świerzowej P., Zręcina, a także z Gminnych Ośrodków Kultury z Jedlicza oraz Rymanowa. Spośród 50 prezentacji jury w składzie: Bartłomiej Bykowski – przewodniczący jury - muzyk, m.in. członek zespołów: „A gdzie to dawniej stroiło”, „The Friends”, „Iwo Dixie Jazz Band”, Bartłomiej Smyka – Dyrektor GOK w Tarnowcu, Magdalena Niedziela – solistka,  przyznało następujące nagrody i wyróżnienia.

Czytaj więcej: Mikołajkowy Festiwal Piosenki "Droga do Gwiazd’’

Spotkanie z Mikołajem

Okres świąteczny, to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Świętego Mikołaja. Pomimo braku śniegu 5 grudnia Mikołaj zawitał do Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce. Czas oczekiwania na przybycie Mikołaja wypełniło przedstawienie „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”
w wykonaniu aktorów Agencji Artystycznej ART-RE z Krakowa. Zaraz po zakończeniu przedstawienia przybył do dzieci Św. Mikołaj i wręczył wszystkim grzecznym dzieciom prezenty. Mikołajowi towarzyszyły renifery, czarodziejka i wróżka. Oczekiwana cały rok  wizyta Mikołaja wywołała wiele uśmiechów i radości.  Na zakończenie dzieci należące do zespołów tanecznych działających przy GOK – u: Mini Stokrotki, Stokrotki i Day Stars, otrzymały symboliczne podziękowania za udział w zajęciach i pracę w zespołach.

Czytaj więcej: Spotkanie z Mikołajem

Andrzejki w GOK-u

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, podczas której można oderwać się od szarej rzeczywistości i przenieść w świat fantazji. Z tej okazji 24 listopada  jak co roku w Gminnym Ośrodku Kultury została zorganizowana Zabawa Andrzejkowa dla dzieci. Tegoroczną zabawę swoimi występami uświetniły zespoły taneczne – debiutujące „Mini Stokrotki”, „Stokrotki” i „Day Stars”. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach andrzejkowych, konkursach i tańcach integracyjnych. Największym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród starszych dzieci cieszyły się andrzejkowe wróżby. Każde dziecko miało możliwość poznania swojej wróżby na bliższą i dalszą przyszłość oczywiście z „przymrużeniem oka”. Zabawy, uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następną Zabawę Andrzejkową.

Czytaj więcej: Andrzejki w GOK-u

 • Młodzieżowy Zespół Taneczny Omega
 • Zespół Pieśni i Tańca Bobrzanie
 • Kapela 50 plus
 • Zespół Wokalny VANILLA SKY
 • Kapela Ludowa „Ropiorze”
 • Zespół Śpiewaczy Bobrzanie
 • Zespół Śpiewaczy Seniorzy
 • Zespół Śpiewaczy Nadzieja
 • Zespół Taneczny VENUS
 • Zespół Śpiewaczy Chorkowianie
 • Zespół Śpiewaczy Jutrzenka
 • Kapela Ludowa BOBRZANIE
 • Zespół Taneczny „DAY STARS”
Previous Next

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarz

Kwiecień 2023
PWŚCPtSN
2728293031 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.