Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Konkurs plastyki dzieci i młodzieży „Moje Boże Narodzenie”

Od kilkunastu lat przed świętami Bożego Narodzenia w Gminnym Ośrodku Kultury w Chorkówce odbywają się eliminacje Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych i konkursu plastycznego „Moje Boże Narodzenie". Na konkurs szopek bożonarodzeniowych do GOK-u w Chorkówce 15 grudnia 2016r. wpłynęły prace (szopki bożonarodzeniowe), wykonane przez dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Chorkówka w ilości 58 sztuk.

Czytaj więcej: Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Konkurs plastyki dzieci i młodzieży „Moje Boże Narodzenie”

Spotkanie Wigilijne w Gminie Chorkówka

17 grudnia 2016 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce odbyło się  Spotkanie Wigilijne, którego organizatorami był GOK w Chorkówce i Koło Gospodyń Wiejskich w Chorkówce na czele z przew. Leokadią Kludacz. Wszystkich zebranych, którzy przyjęli zaproszenie od organizatorów powitał Bogusław Pacek – dyrektor. Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną pt. „Jest taki dzień” w wykonaniu młodzieży z Gimnazjum w Zręcinie pod kier. Alicji Zając. Po występie młodzieży ks. Prałat Jan Luchowski – proboszcz parafii Żeglce, złożył obecnym najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku oraz poprowadził modlitwę. Fragment Ewangelii odczytał ks. Wacław Socha – proboszcz parafii Zręcin. Życzenia świąteczne i noworoczne złożyli: Adolf Kasprzyk – wicestarosta krośnieński, Andrzej Koniecki wójt gminy Chorkówka, Kazimierz Krężałek – sołtys z Kobylan. Odczytane zostały również życzenia, które przekazał Dariusz Sobieraj – Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego dla mieszkańców Gminy Chorkówka. Kolędy i pastorałki zaśpiewał Zespół Śpiewaczy „Chorkowianie” z Chorkówki pod kier. Teresy Samborowskiej i Kapela 50 PLUS. Wszyscy obecni na sali połamali się opłatkiem,  składając sobie życzenia. Kolejnym punktem spotkania była degustacja potraw wigilijnych, przygotowana przez 14 Kół Gospodyń Wiejskich i 3 stowarzyszenia: Forum Inicjatyw Społecznych w Zręcinie, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Szczepańcowa oraz Stowarzyszenie Przyjazna Kopytowa. Na jednym wspólnym stole wigilijnym serwowano potrawy wigilijne m.in.: pierogi ruskie, pierogi z kapustą, pierogi z kaszą gryczaną i śliwkami, gołąbki, potrawy z ryb, kapusta z grzybami i grochem, barszcz czerwony, żurek, ciasta piernikowe, serowce, itp. Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia, które przygotowały potrawy wigilijne otrzymały podziękowania od władz samorządowych Gminy Chorkówka. Na ręce kierowników zespołów artystycznych i stowarzyszeń, działających na terenie Gminy zostały skierowane  podziękowania za całoroczną pracę w upowszechnianiu kultury. Uroczystości towarzyszyła wystawa szopek bożonarodzeniowych (58 prac), wykonanych przez dzieci i młodzież z placówek oświatowych z terenu Gminy Chorkówka, które można oglądać w sali GOK – u do 12 stycznia 2017r. w godz. pracy GOK – u.

Czytaj więcej: Spotkanie Wigilijne w Gminie Chorkówka

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Chorkówka

10 grudnia 2016 r. w hali sportowej Gimnazjum w Świerzowej Polskiej odbył się turniej sołectw w siatkówce o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Chorkówka. Turniej zorganizowany został przez Uczniowski Klub Sportowy „Jasiołeczka" oraz Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce. W turnieju wystąpiły następujące drużyny: Kopytowa, Świerzowa Polska, Żeglce, Szczepańcowa i Zręcin.

Czytaj więcej: Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Chorkówka

Kolejny sukces zespołu tanecznego „Omega”

Zespół taneczny „Omega”, działający od 11 lat przy GOK - u w Chorkówce, 9 grudnia 2016r. zajął II miejsce w XXIV Międzywojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Mikołajkowe Spotkania Taneczne” w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Dodatkowo zespół otrzymał nagrodę Jury Młodzieżowego w kategorii pow. 15 lat. Choreografię dla zespołu przygotował Tomasz Berkowicz – instruktor tańca.

Czytaj więcej: Kolejny sukces zespołu tanecznego „Omega”

 • Zespół Wokalny VANILLA SKY
 • Zespół Śpiewaczy Nadzieja
 • Kapela Ludowa „Ropiorze”
 • Kapela 50 plus
 • Zespół Taneczny VENUS
 • Zespół Pieśni i Tańca Bobrzanie
 • Młodzieżowy Zespół Taneczny Omega
 • Kapela Ludowa BOBRZANIE
 • Zespół Śpiewaczy Chorkowianie
 • Zespół Śpiewaczy Bobrzanie
 • Zespół Śpiewaczy Jutrzenka
 • Zespół Taneczny „DAY STARS”
 • Zespół Śpiewaczy Seniorzy
Previous Next

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarz

Kwiecień 2023
PWŚCPtSN
2728293031 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.