Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych Konkurs plastyki dzieci i młodzieży - „Moje Boże Narodzenie”

Od kilkunastu lat przed świętami Bożego Narodzenia w Gminnym Ośrodku Kultury  w Chorkówce odbywają się eliminacje konkursu plastycznego „Moje Boże Narodzenie" oraz Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych.
 Na konkurs szopek bożonarodzeniowych do GOK – u w Chorkówce 14 grudnia 2017r. wpłynęły prace (szopki bożonarodzeniowe), wykonane przez dzieci i młodzież z 9 szkół podstawowych z terenu Gminy Chorkówka w ilości 36 sztuk oraz prace plastyczne „Moje Boże Narodzenie" w ilości 45 szt.

Czytaj więcej: Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych Konkurs plastyki dzieci i młodzieży - „Moje Boże Narodzenie”

Spotkanie Wigilijne w Gminie Chorkówka

Kolejna edycja Spotkania Wigilijnego odbyła się 16 grudnia w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce. Organizatorami uroczystości był GOK w Chorkówce i Koło Gospodyń Wiejskich w Chorkówce na czele z przewodniczącą Leokadią Kludacz. Licznie zebranych uczestników spotkania powitał Bogusław Pacek – dyrektor GOK-u. Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną w wykonaniu grupy artystycznej „Maskarada” pod kier. Alicji Zając. Po występie młodzieży kolędy i pastorałki zaśpiewał Zespół Śpiewaczy „Seniorzy” ze Świerzowej P. pod kier. Alicji Adamik. Ksiądz Prałat Jan Luchowski – proboszcz parafii Żeglce, złożył obecnym najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku oraz poprowadził modlitwę.

Czytaj więcej: Spotkanie Wigilijne w Gminie Chorkówka

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej o puchar Przewodniczącego Rady Gminy Chorkówka

8 grudnia 2017 r. na sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Kopytowej odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej o puchar Przewodniczącego Rady Gminy Chorkówka. W Turnieju udział wzięły drużyny na co dzień występujące w Amatorskiej Lidze Siatkówki. Dwie drużyny reprezentowały naszą gminę: SKM Kopytowa i Stabilizator Świerzowa P. oraz drużyna Volley Wiśniowa. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów, do 25 pkt.

Czytaj więcej: Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej o puchar Przewodniczącego Rady Gminy Chorkówka

Mikołajkowy Festiwal Piosenki „Droga do gwiazd”

Tradycyjnie jak co roku w miesiącu grudniu w Gminnym Ośrodku Kultury w Chorkówce organizowany jest Mikołajkowy Festiwal Piosenki ,,Droga do gwiazd’’. Festiwal, który odbył się 7 grudnia miał na celu promocję dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej, stworzenie możliwości debiutu uzdolnionym młodym wykonawcom, a także popularyzację śpiewania piosenek.
Na scenie wystąpiło 64 wykonawców: sześciolatki z samorządowych przedszkoli z Chorkówki „Baśniowa Kraina” i ze Zręcina, uczniowie ze szkół podstawowych z Bóbrki, Chorkówki, Długiego, Dobieszyna, Draganowej, Faliszówki, Iwonicza, Klimkówki, Kobylan, Kopytowej, Miejsca Piastowego, Posady Górnej, Sulistrowej, Szczepańcowej, Świerzowej P., Zręcina, a także gimnazjaliści z Krosna i Zręcina.
Prezentacje oceniało jury w składzie: Paweł Gościński, Aleksandra Blicharczyk i Magdalena Makiel, które przyznało nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Czytaj więcej: Mikołajkowy Festiwal Piosenki „Droga do gwiazd”

 • Kapela 50 plus
 • Młodzieżowy Zespół Taneczny Omega
 • Zespół Śpiewaczy Seniorzy
 • Zespół Taneczny „DAY STARS”
 • Zespół Śpiewaczy Bobrzanie
 • Kapela Ludowa BOBRZANIE
 • Kapela Ludowa „Ropiorze”
 • Zespół Taneczny VENUS
 • Zespół Śpiewaczy Chorkowianie
 • Zespół Śpiewaczy Jutrzenka
 • Zespół Śpiewaczy Nadzieja
 • Zespół Pieśni i Tańca Bobrzanie
 • Zespół Wokalny VANILLA SKY
Previous Next

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarz

Kwiecień 2023
PWŚCPtSN
2728293031 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.