Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych, Konkurs plastyki dzieci i młodzieży - „Moje Boże Narodzenie”

Od kilkunastu lat przed świętami Bożego Narodzenia w Gminnym Ośrodku Kultury w Chorkówce odbywają się eliminacje konkursu plastycznego „Moje Boże Narodzenie" oraz Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Wszystkie prace plastyczne dzieci i młodzieży „Moje Boże Narodzenie”, które wpłynęły do GOK- u w ilości 32 szt. zostały dostarczone na Powiatowy Konkurs do Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu. Na konkurs szopek bożonarodzeniowych do GOK – u w Chorkówce 14 grudnia 2018r. wpłynęły prace (szopki bożonarodzeniowe), wykonane przez dzieci i młodzież ze szkół podstawowych z terenu Gminy Chorkówka z następujących miejscowości: z Bóbrki, Chorkówki, Draganowej, Faliszówki, Kobylan, Kopytowej, Leśniówki, Świerzowej P., Żeglec w ilości 50 sztuk.

Czytaj więcej: Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych, Konkurs plastyki dzieci i młodzieży - „Moje Boże Narodzenie”

Spotkanie Wigilijne w Gminie Chorkówka

W niedzielne popołudnie 16 grudnia w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce odbyło się Spotkanie Wigilijne, którego organizatorami był Gminny Ośrodek Kultury i Koło Gospodyń Wiejskich w Chorkówce na czele z przewodniczącą Leokadią Kludacz. Na początku uroczystości przedstawione zostały „Jasełka” przez dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Misiowo” w Chorkówce pod kier. Anny Szydło i Sabiny Janik. Po występie przedszkolaków, Zespół Śpiewaczy „Chorkowianie” pod kier. Teresy Samborowskiej zaśpiewał kolędy i pastorałki.

Czytaj więcej: Spotkanie Wigilijne w Gminie Chorkówka

I Mikołajkowy Festiwal Twórczości Przedszkolnej

I Mikołajkowy Festiwal Twórczości Przedszkolnej odbył się 13 grudnia w sali GOK-u w Chorkówce. Swoje artystyczne zdolności zaprezentowały dzieci z czterech przedszkoli, działających na terenie Gminy Chorkówka. Celem festiwalu była prezentacja dorobku artystycznego dzieci w dziedzinie piosenki, poezji, tańca i teatru. Jury w składzie Ewa Kłos, Agnieszka Jastrzębska i Magdalena Makiel dokonała oceny i przyznała miejsca i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:

Czytaj więcej: I Mikołajkowy Festiwal Twórczości Przedszkolnej

Mikołajkowy Festiwal Piosenki „Droga do gwiazd”

52 wykonawców w trzech kategoriach wiekowych zaprezentowało się podczas Mikołajkowego Festiwalu Piosenki ,,Droga do gwiazd’’, który odbył się 6 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Chorkówce. Na scenie wystąpiły dzieci z samorządowych przedszkoli z Chorkówki i ze Zręcina, a także uczniowie ze szkół podstawowych z Bóbrki, Chorkówki, Długiego, Dobieszyna, Draganowej, Faliszówki, Iwonicza, Kobylan, Kopytowej, Leśniówki, Szczepańcowej, Szebni, Świerzowej P., Warzyc, Zręcina oraz dzieci i młodzież z Gminnych Ośrodków Kultury z Korczyny, Chorkówki i uczennica ze Studia Tańca i Muzyki „AT DANCE” w Krośnie.

Czytaj więcej: Mikołajkowy Festiwal Piosenki „Droga do gwiazd”

 • Zespół Taneczny VENUS
 • Zespół Śpiewaczy Chorkowianie
 • Zespół Wokalny VANILLA SKY
 • Zespół Taneczny „DAY STARS”
 • Zespół Śpiewaczy Nadzieja
 • Kapela Ludowa „Ropiorze”
 • Zespół Śpiewaczy Jutrzenka
 • Zespół Pieśni i Tańca Bobrzanie
 • Zespół Śpiewaczy Bobrzanie
 • Kapela 50 plus
 • Zespół Śpiewaczy Seniorzy
 • Młodzieżowy Zespół Taneczny Omega
 • Kapela Ludowa BOBRZANIE
Previous Next

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarz

Kwiecień 2023
PWŚCPtSN
2728293031 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.