Finał Międzynarodowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w Dukli oraz finał Powiatowego Konkursu Plastyki Dzieci i Młodzieży „Moje Boże Narodzenie” w Jedliczu

Finał Międzynarodowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w Dukli oraz finał Powiatowego Konkursu Plastyki Dzieci i Młodzieży „Moje Boże Narodzenie” w Jedliczu

Na konkurs szopek bożonarodzeniowych do GOK-u w Chorkówce 14 grudnia 2017 r. wpłynęły prace (szopki bożonarodzeniowe), wykonane przez dzieci i młodzież z 9 szkół podstawowych z terenu Gminy Chorkówka w ilości 36 sztuk oraz prace plastyczne „Moje Boże Narodzenie" w ilości 45 szt.
Po przeprowadzeniu eliminacji gminnych  konkursu wytypowano 13 prac wykonanych przez uczniów ze szkół podstawowych. Prace te otrzymały specjalne wyróżnienia w Gminnym Ośrodku Kultury w Chorkówce i zostały przekazane na konkurs międzynarodowy do Muzeum Historycznego – Pałac w Dukli.

Specjalne wyróżnienia otrzymali: (kolejność przypadkowa)
Szkoła Podstawowa
1.    Gabriel Szubra kl. III – SP Szczepańcowa, opiekun: Irena Sajdak
2.    Oliwia Mendocha kl. IV – SP Draganowa, opiekun: Ewelina Bęben
3.    Filip Machura kl. III - SP Leśniówka,  opiekun: Małgorzata Stefanik
4.    Anna Stryczniewicz kl. II - SP Leśniówka,  opiekun: Małgorzata Stefanik
5.    Zuzanna Krzywda kl. III - SP Leśniówka,  opiekun: Małgorzata Stefanik
6.    Emilia Machura kl. V – ZS Chorkówka, opiekun: Zofia Abramek
7.    Miłosz Rachwał kl. V – ZS Chorkówka, opiekun: Zofia Abramek
8.    Maciej Knap kl. VI -  ZS i Pl Bóbrka, opiekun: Danuta Leniek
9.    Kacper Jędrzejczyk 10 lat – SP Żeglce, opiekun: Barbara Mazur
10.    Jakub Tarnowski kl. VI -  ZS i Pl Bóbrka, opiekun: Danuta Leniek
11.    Karolina Kludacz kl. VI - ZS Chorkówka,  opiekun: Zofia Abramek
12.    Dawid Czup kl. III – ZS Świerzowa P., opiekun: Anna Dubis
13.    Katarzyna Kraska kl. VII -  ZS Chorkówka, opiekun: Zofia Abramek

LAUREACI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU
SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH Z GMINY CHORKÓWKA
WYRÓŻNIENI W DUKLI:

8 stycznia 2018 r. w Muzeum Historycznym – Pałac w Dukli w godzinach popołudniowych odbyło się podsumowanie Międzynarodowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Wręczone zostały dyplomy i nagrody.
Z Gminy Chorkówka laureatami zostali:

Kat. szkoły podstawowe
III miejsce: Filip Machura (SP Leśniówka)
Wyróżnienie: Dawid Czup (ZS Świerzowa P.)
Wyróżnienie: Emilia Machura (ZS Chorkówka)
Wyróżnienie: Maciej Knap (ZS i P. Bóbrka)

Kat. Gimnazja i klasy VII SP
III miejsce: Katarzyna Kraska (ZS Chorkówka)
Ponadto w Gminnym Ośrodku Kultury w Chorkówce komisja konkursowa oprócz 13 prac, które otrzymały specjalne wyróżnienia i zostały przekazane na konkurs międzynarodowy, wyróżniła dodatkowo 15 szopek bożonarodzeniowych. Zgodnie z regulaminem wyższą ocenę otrzymały prace wykonane z materiałów naturalnych.

Wyróżnienia otrzymali:
ZS i Pl. Bóbrka
1.    Wiktor Tarnowski kl. II
2.    Lena Knap kl. I
3.    Mateusz Mrozek kl. II
opiekun: Danuta Leniek
ZS Chorkówka
1.    Magdalena Bugiel kl. VII
2.    Tomasz Pilawski kl. V
opiekun: Zofia Abramek
SP Draganowa
1.    Kacper Szczepanik kl. IV
2.    Hubert Mastej kl. III
opiekun: Ewelina Bęben
SP Kobylany
1.    Maja Orzechowska kl. I
opiekun: Magdalena Kopacz
SP Leśniówka
1.    Tomasz Krzywda kl. III
2.    Izabela Bąk kl. III
opiekun Małgorzata Stefanik
SP Szczepańcowa
1.    Damian Szubra 10 lat
opiekun: Irena Sajdak
2.    Maksymilian Szubra 12 lat
opiekun: Edyta Bracławicz - Jasłowska
ZS  Świerzowa P.
1.    Karolina Wierdak kl. III
2.    Jessica Foremny kl. I
opiekun: Anna Dubis
SP Zręcin
1.    Martyna Głód kl. V
opiekun: Beata Kozubal
SP Żeglce
1.    Magdalena Banaś 12 lat
opiekun: Barbara Mazur

WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU  PLASTYKI
DZIECI I MŁODZIEŻY „MOJE BOŻE NARODZENIE

W Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu 8 stycznia 2018 r. o godz. 11.00 odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Moje Boże Narodzenie”.

Na powiatowym konkursie w Jedliczu zostało wyróżnionych i nagrodzonych 11 prac plastycznych z terenu Gminy Chorkówka:

Kl. IV-VI
I m. – Armin Kozak (ZS i P. Bóbrka)
II m. – Wojciech Liwosz ( ZS Chorkówka)
III m. – Emilia Machura (ZS Chorkówka)
Wyróżnienia: Nikola Guzik (SP Zręcin), Kamil Skalski (ZS Chorkówka), Oliwia Kmon (ZS Chorkówka), Tomasz Torba (SP Kopytowa).

Kl. VII, II i III Gimnazjum
I m. – Zuzanna Trybus (SP Zręcin)
II m. – Magdalena Bugiel (ZS Chorkówka)
III m. – Maria Obłój (SP Kopytowa)
Wyróżnienia: Aleksander Wyczesany (ZS Świerzowa Polska).

Wszystkim nagrodzonym zarówno w konkursie szopek bożonarodzeniowych, jak i w konkursie plastyki „Moje Boże Narodzenie” gratulujemy, życząc sukcesów w przyszłości.

  • Zespół Śpiewaczy Nadzieja
  • Zespół Śpiewaczy Chorkowianie
  • Zespół Śpiewaczy Bobrzanie
  • Kapela Ludowa „Ropiorze”
  • Zespół Śpiewaczy Jutrzenka
  • Zespół Taneczny VENUS
  • Kapela Ludowa BOBRZANIE
  • Młodzieżowy Zespół Taneczny Omega
  • Zespół Pieśni i Tańca Bobrzanie
  • Zespół Śpiewaczy Seniorzy
  • Zespół Taneczny „DAY STARS”
  • Kapela 50 plus
  • Zespół Wokalny VANILLA SKY
Previous Next

Najbliższe wydarzenia

grudzień 16 2018
17:00 - 20:00 GOK w Chorkówce
Spotkanie Wigilijne
styczeń 13 2019
14:00 - 18:00 Kościół filialny w Draganowej, sala Domu Ludowego w Draganowej
Gminny Koncert Kolęd i Pastorałek

Kalendarz

Grudzień 2018
PWŚCPtSN
2627282930 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31123456

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.