II Dziecięcy i Młodzieżowy Konkurs Tańca Taneczne Talenty

Po raz drugi w gminie Chorkówka zorganizowany został Dziecięcy i Młodzieżowy Turniej  Tańca „Taneczne Talenty”. Dwudniowy turniej odbył się 10 i 11 marca w hali sportowej przy Gimnazjum w Świerzowej P., której organizatorem było Studio Tańca „At Dance” Tomasza Berkowicza i Studio Tańca „Podkarpacie” Adama Berkowicza z Jasła przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce na czele z dyrektorem Bogusławem Packiem. W pierwszym dniu zaprezentowały się pary taneczne w tańcach standardowych i latynoamerykańskich, które oceniało profesjonalne jury. W przerwie między występami wystąpił Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Bobrzanie” z Bóbrki w choreografii Macieja Kuligi.
W drugim dniu przeglądu wzięły udział zespoły, duety i soliści, w następujących kategoriach tanecznych: Street Dance, Show Dance, Cheerleading, Taniec Współczesny i Jazz oraz Formy Różne. W konkursie udział wzięło ponad 1000 wykonawców z Bochni, Tarnowa, Krynicy Zdroju, Biecza, Skołyszyna, Starego Żmigrodu, Nowego Żmigrodu, Krosna, Jasła, Łańcuta, Leżajska, Mielca, Libuszy, Frysztaka, Nowego Sącza, Dębicy, Brzozowa, Jedlicza, Rzeszowa, Nowej Dęby, Chorkówki. W turnieju zaprezentowali się między innymi  medaliści Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Polski w swoich kategoriach tanecznych.

Z Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce w turnieju udział wzięło 86 uczestników, tańczących w zespołach tanecznych pod opieką Małgorzaty Foremny: „Mini Stokrotki”, „Stokrotki”, „Venus” (2 grupy taneczne), „Day Stars” (2 grupy taneczne) i „Omega”.
Choreografię dla zespołów z GOK – u, przygotowali instruktorzy tańca Marzena Szmyd
i Tomasz Berkowicz. Zespoły zajęły następujące miejsca: „Mini Stokrotki” I miejsce w kat. do 7 lat, (Formy Różne, choreografia: Marzena Szmyd),
„Stokrotki” III miejsce w kat. 8-11 lat, (Formy Różne, choreografia: Marzena Szmyd),
„Venus” II miejsce w kat. 8-11 lat (Street Dance, choreografia: Tomasz Berkowicz),
„Venus” III miejsce w kat. 8-11 lat (Formy Różne, choreografia: Marzena Szmyd),
„Day Stars” III miejsce w kat. 12-15 lat (Taniec Współczesny, Jazz, choreografia: Marzena Szmyd),
„Day Stars” III miejsce w kat. 12-15 lat (Street Dance, choreografia: Tomasz Berkowicz),  „Omega” II miejsce w kat. od 16 lat (Street Dance, choreografia: Tomasz Berkowicz).
Taneczne zmagania oceniało Jury w składzie:
- sędzia główny - Anna Budnicka - tancerka, pedagog  tańca, choreograf, koordynator
d/s zespołów tanecznych w Szkole Kieleckiego Teatru Tańca,
- Mariusz Jasuwienas - choreograf, tancerz, instruktor, finalista I edycji programu "You Can Dance", szkolił się u najlepszych instruktorów w świecie w Los Angeles, Paryżu i Londynie. Obecnie tworzy choreografie do musicali, które można zobaczyć w teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, m. innymi "The Best of Broadway".
- Sebastian Szul - student choreografii i innych technik tańca na Akademii Muzycznej
w Łodzi, nauczyciel tańca współczesnego oraz klasyki, choreograf w zespole tanecznym „Pro.Gres” w Sanoku.
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami, dyplomami oraz okolicznościowymi kubkami, a dodatkowo Jury przyznało następujące statuetki Grand Prix Konkursu:

Kategoria: Street Dance
- Zespół 8-11 lat – Rising Stars ze Studia Tańca AT DANCE Tomasza Berkowicza z Jasła
- Zespół od 16 lat – B&B CREW z BEAUTY&BEAST Dance Studio
- Solo 12-15 lat – Sadowska Kaja z Osiedlowego Klubu Kultury Emka Dębica
- Solo od 16 lat – Adrian Cisowski z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu

Kategoria: Show Dance
- Zespoły 8-11 lat – ISKIERKA Łańcut z Łańcuckiego Stowarzyszenia Wspierania Edukacji Artystycznej GEST
- Solo 8-11 lat – Karolina Olszewska ze Szkoły Tańca i Ruchu SOUL DANCE Edyta Mędrek-Śliwa

Kategoria: Taniec Współczesny z Jazz
- Zespół 12-15 lat – Szept z Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku
- Zespół od 16 lat – Teatr Tańca „AleToNic” z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu
- Duet 12-15 lat – Nadia Śliwa i Oliwia Szela – Szkoła Tańca i Ruchu SOUL DANCE Edyta Mędrek Śliwa
- Solo 12-15 lat – Nadia Śliwa – Szkoła Tańca i Ruchu SOUL DANCE Edyta Mędrek Śliwa
- Solo od 16 lat – Kinga Kucharska z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu

Kategoria: Cheerleading
- Zespół 8-11 lat – LILIA Leżajsk grupa młodsza z Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 2
w Leżajsku,
- Zespół 8-11 lat – LILIA Leżajsk grupa starsza z Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 2
w Leżajsku,
- Duety 12-15 lat – Dominika Wójcik oraz Małgorzata Wójcik ze Stowarzyszenia Tańca Fragolin w Krośnie.

Kategoria: Formy Różne
- Zespół do lat 7 - MINI STOKROTKI z Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce
- Zespół 8-11 lat – Impuls z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy

Wspaniałych tancerzy, zarówno w sobotę jak i w niedzielę dopingowała licznie zgromadzona publiczność. Spośród zaproszonych gości imprezę zaszczycili swoją obecnością: Andrzej Koniecki – Wójt Gminy Chorkówka, Mieczysław Czelny – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Chorkówka, Bogumił Świątek – radny Gminy Chorkówka oraz Wacław Kamiński – dyrektor Gimnazjum w Świerzowej P.  W sposób profesjonalny Przegląd prowadził Adam Berkowicz właściciel Studia Tańca „Podkarpacie” z Jasła (organizator Turnieju). Oświetlenie imprezy zapewniła Firma Korek Sound z Jasła.

Patronat medialny nad imprezą objęły:
- TVP 3 Rzeszów
- Polskie Radio Rzeszów
- iTVP Twoja jedyna Telewizja Internetowa
- Tygodnik regionalny „Nowe Podkarpacie”
- Jasłonet.pl – Jasielski Portal Informacyjny
- terazKrosno.pl
- nowiny – gazeta codzienna
- Głos Chorkówki
- Telewizja OBIEKTYW
- TVJasło.pl
- TVKrosno.pl
Organizatorzy dziękują dyrekcji i pracownikom Gimnazjum w Świerzowej P. za udostępnienie obiektu i pomoc w przeprowadzeniu turnieju.

wrzesień 30 2018
16:00 - 18:00 Kościół Parafialny w Szczepańcowej
Koncert pieśni religijnych i patriotycznych
październik 13 2018