II Przegląd Pieśni Maryjnych i Pielgrzymkowych w Bóbrce

II Przegląd Pieśni Maryjnych i Pielgrzymkowych zorganizowany został 20 maja br. w Bóbrce. Organizatorami tej uroczystości był ksiądz Stanisław Babiarz  proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bóbrce i Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bóbrka na czele z prezesem Stanisławem Czarnotą.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, którą odprawił  ksiądz proboszcz Stanisław Babiarz. Po mszy św. na scenie ustawionej obok kościoła  zaprezentowały się schole, działające przy kościołach, zespoły śpiewacze i soliści: Zespół Śpiewaczy „Bobrzanie” z Kapelą Ludową „Ropiorze”, Zespół Śpiewaczy „Równianie”, Zespół Śpiewaczy „Seniorzy”, solistka Halina Nowak oraz solista Antoni Adamik, schola z Kobylan, Zespół Śpiewaczy „Nadzieja”, schola z Makowisk, Zespół Śpiewaczy „Wietrznianki”, Zespół Śpiewaczy „Rogowice”, schola z Niżnej Łąki, Zespół Śpiewaczy „Jarzębina”, schola z Bóbrki, , a także ks. proboszcz Stanisław Babiarz, Katarzyna Ciołkosz oraz organista Jerzy Bryła. Na zakończenie przeglądu wystąpił zespół "Tereściacy", prezentując piosenki łemkowskie, ukraińskie i cygańskie. W Przeglądzie wzięli udział zaproszeni goście: Maria Kurowska Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Kazimierz Gładysz Przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego, Marek Klara Wójt Gminy Miejsce Piastowe, Andrzej Koniecki Wójt Gminy Chorkówka, Dariusz Bator Zastępca Wójta Gminy Chorkówka, radni gminy: Zofia Munia, Tadeusz Malik, Andrzej Wierdak i Bogumił Świątek, Ryszard Rabski Prezes Zarządu Fundacji Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, Janina Gołąbek – prezes LGD „Kraina Nafty” oraz Stanisław Chochołek – wiceprezes, sołtysi wsi z Kobylan, Machnówki, Niżnej Łąki,  oraz przewodniczące KGW z Draganowej, Faliszówki, Poraju, Zręcina i Żeglec.
Uroczystość prowadzili Bogusław Pacek Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce oraz Małgorzata Foremny – instruktor GOK – u. Uroczystości towarzyszyły przysmaki kuchni regionalnej przygotowane przez KGW z Niżnej Łąki i Bóbrki pod przewodnictwem Wandy Lula. Rękodzieło artystyczne – serwety szydełkowe zaprezentowała pani Krystyna Krzywda z Bóbrki.

galeria zdjec

styczeń 26 2019