Zespół Omega wicemistrzem Europy w Międzynarodowym Konkursie Tańca European Championships Urban Street Dance

Zespół taneczny OMEGA, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Chorkówce w tym roku osiągnął dwa duże sukcesy taneczne. Pierwszym sukcesem w kwietniu było zdobycie MISTRZÓW POLSKI w Inowrocławiu, natomiast kolejnym to udział w Międzynarodowym Konkursie Tańca European Championships Urban Street Dance Fusion Show federacji WADF 15 czerwca w Szczecinie, gdzie zostali WICEMISTRZAMI EUROPY Warto zaznaczyć, iż to pierwszy ich start w tego typu Mistrzostwach zakończony sukcesem, dzięki choreografii pt. „NICKELODEON” Tomasza Berkowicza (właściciela Studio Tańca AT DANCE w Jaśle i Krośnie).

Na mistrzostwa do Szczecina zespół wyjechał 14 czerwca w godzinach porannych. Po 12 godzinnej podróży oraz obowiązkowej wcześniejszej rejestracji, grupa wraz z instruktorem odbyła godzinną podróż nad polskie morze, aby podziwiać piękny zachód słońca w ramach relaksu przed mistrzostwami Europy. W skład zespołu wchodzą: Anna Harsze, Karolina Buczyńska, Sylwia Kowalczyk, Weronika Kłosowicz, Agata Smolik, Lidia Lelko, Julia Korab, Aleksandra Dziadosz, Angelika Dubiel oraz Maciej Kuliga.

Wyjazd został sfinansowany przez Gminę Chorkówka i Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce oraz Studio Tańca "AT DANCE" w Jaśle.

galeria zdjec

wrzesień 30 2018
16:00 - 18:00 Kościół Parafialny w Szczepańcowej
Koncert pieśni religijnych i patriotycznych