Prezentacja dorobku artystycznego zespołów tanecznych, działających przy GOK-u

W ostatnim czasie zespoły taneczne zaprezentowały swój dorobek artystyczny podczas przeglądów tanecznych. Najmłodszy Zespół Taneczny „Mini Stokrotki” 6 czerwca br. wziął udział w V Festiwalu Tańca „Roztańczona szkoła” w Bieczu i w kategorii 3-6 lat zajął I miejsce. Największym sukcesem w działalności zespołów tanecznych był udział najstarszego zespołu tanecznego „OMEGA”, który w ostatnich dwóch miesiącach zdobył Mistrzostwo Polski w kategorii Urban Pop & Street Dance Fushion Show Small Teams powyżej lat 15w Inowrocławiu w choreografii Tomasza Berkowicza oraz Wicemistrzostwo Europy 15 czerwca w Szczecinie podczas Międzynarodowego Konkursu Tańca European Championships Urban Street Dance Fusion Show federacji WADF.

Po powrocie ze Szczecina 16 czerwca zespół „Omega” wystąpił gościnnie w Sanockim Domu Kultury podczas Koncertu Formacji Tańca Towarzyskiego. Natomiast w niedzielne popołudnie 17 czerwca wszystkie zespoły zaangażowane były w występy artystyczne. Zespoły taneczne „Mini Stokrotki”, „Stokrotki” w choreografii Marzeny Szmyd oraz zespół „Venus” (2 grupy taneczne – choreografia: M. Szmyd i T. Berkowicz) zaprezentowały się podczas Pikniku Rodzinnego przy Szkole Podstawowej w Żeglcach. Starsze zespoły „Day Stars” i „Omega” w choreografii T. Berkowicza wzięły udział w XII Wojewódzkim Przeglądzie Tanecznym „Roztańczona Wiosna”, który miał miejsce w Głogowie Małopolskim. Ponadto zespół "Omega" wystąpił na rynku w Jaśle 21 czerwca podczas imprezy podsumowującej zakończenie roku artystycznego zespołów tanecznych i wokalnych. W zespołach tanecznych, które działają przy Gminnym Ośrodku Kultury w Chorkówce tańczy 94 osoby w 7 grupach tanecznych. W ostatnim tygodniu czerwca wszyscy uczestnicy zespołów tanecznych otrzymali pamiątkowe medale z napisem "Super Tancerka", "Super Tancerz" za pracę i zaangażowanie w poszczególnych zespołach tanecznych.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów tanecznych!

grudzień 16 2018
17:00 - 20:00 GOK w Chorkówce