XVIII Biesiada Karpacka w Chorkówce

W piękne, słoneczne niedzielne popołudnie 12 sierpnia odbyła się w Chorkówce XVIII Biesiada Karpacka. Imprezę otworzył Andrzej Koniecki Wójt Gminy Chorkówka w towarzystwie Józefa Hodosi starosty z Brezovicy (Słowacja). Podziękowanie za zaproszenie na imprezę wystosowała Ewa Leniart Wojewoda Podkarpacki oraz Dariusz Sobieraj Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

W imprezie uczestniczyli: Maria Kurowska – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Kazimierz Gładysz – Przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego, radni Gminy Chorkówka na czele z Przewodniczącym Rady Maciejem Sekułą, władze samorządowe Gminy Chorkówka na czele z Wójtem Gminy  Andrzejem Konieckim, kierownicy i dyrektorzy jednostek organizacyjnych Urzędu Gminy, przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich, prezesi stowarzyszeń, sołtysi. Na scenie zaprezentowali się soliści z kółka wokalnego, Grupa Artystyczna „Maskarada”, która zaśpiewała piosenki biesiadne i romskie, zespół taneczny „Omega”. Wszystkie te zespoły działają przy GOK- u. Wystąpił również zespół śpiewaczy „Brezowiczanki” z Brezovicy (Słowacja) wraz z zespołem tanecznym "Sariska Lipa" oraz Kapela Ludowa "Krościeniacy" z Krościenka Wyżnego.
W godzinach wieczornych uczestników imprezy bawiła Kapela Górole, a gwiazdą tegorocznej Biesiady Karpackiej był zespół Cliver. Kolejnym punktem imprezy była zabawa taneczna z zespołem muzycznym Rejs. Uczestnicy imprezy mogli skosztować tradycyjnej Kuchni Regionalnej, którą serwowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich
z Bóbrki i Zręcina. Przygotowane zostało stoisko pomiaru ciśnienia i cukru sponsorowane przez dr Dariusza Sobieraja oraz stoisko Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Krośnie. Członkowie Stowarzyszenia Na Rzecz Bezpieczeństwa w Krośnie znakowali rowery, prowadzili akcję profilaktyczną „Bądź bezpieczny na drodze” oraz udostępnili uczestnikom imprezy samochód Star 266 wyposażony w radiostację wojskową. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci, które mogły miło spędzić niedzielne popołudnie
w Parku Rozrywki.

Gminny Ośrodek Kultury składa serdeczne podziękowania firmom, instytucjom oraz osobom prywatnym, które przyczyniły się do organizacji imprezy: „UNI – REM” w Kobylanach Zbigniew Szarota, „EUROCASH” w Szczepańcowej, Delikatesy GROSZEK w Chorkówce Jacek Jurusik, Delikatesy CENTRUM  w Chorkówce Joanna Fafuła, Witold Ulanowski, Firma Handlowo-Usługowa „ZALAS” Mirosław Wrona, Firma Handlowo-Usługowa „ALMAX” Aneta Liwosz, „DELTA” w Zręcinie Bartłomiej Ciupa,  „ROLWOD” w Skołyszynie, „KROSDACH”  w Krośnie, Bank  Spółdzielczy w Rymanowie, Cukiernia „LUKRESJA” w Świerzowej P. Joanna Kuźniarowicz, Cukiernia „ANIA” w Chorkówce Anna Kijek, Piekarnia „ANWIT” w  Chorkówce Witold Ulanowski, Piekarnia & Cukiernia Wiesława i Jerzy Sajdak, Lodziarnio – Kawiarnia „FAMILY” w Zręcinie, „DECOR” w Zręcinie Witold Śliwiński, Zakład Meblowy „MEB-DAR” Dariusz Bułka, Kwiaciarnia „VIOLA” Wioletta Szwast, Stanisław Sobota – lokalny dystrybutor wody mineralnej – Wysowianka Zdrój.
Organizatorzy dziękują Ochotniczym Strażom Pożarnym z Leśniówki, z Chorkówki, z Kobylan – Myszkowskie, z Faliszówki, z Żeglec, ze Świerzowej P. z Sulistrowej za pomoc w zabezpieczeniu imprezy oraz strażakom z Bóbrki i Kobylan za pomoc w organizacji.

grudzień 16 2018
17:00 - 20:00 GOK w Chorkówce