XVIII Biesiada Karpacka w Chorkówce

W piękne, słoneczne niedzielne popołudnie 12 sierpnia odbyła się w Chorkówce XVIII Biesiada Karpacka. Imprezę otworzył Andrzej Koniecki Wójt Gminy Chorkówka w towarzystwie Józefa Hodosi starosty z Brezovicy (Słowacja). Podziękowanie za zaproszenie na imprezę wystosowała Ewa Leniart Wojewoda Podkarpacki oraz Dariusz Sobieraj Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego.


W imprezie uczestniczyli: Maria Kurowska – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Kazimierz Gładysz – Przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego, radni Gminy Chorkówka na czele z Przewodniczącym Rady Maciejem Sekułą, władze samorządowe Gminy Chorkówka na czele z Wójtem Gminy  Andrzejem Konieckim, kierownicy i dyrektorzy jednostek organizacyjnych Urzędu Gminy, przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich, prezesi stowarzyszeń, sołtysi. Na scenie zaprezentowali się soliści z kółka wokalnego, Grupa Artystyczna „Maskarada”, która zaśpiewała piosenki biesiadne i romskie, zespół taneczny „Omega”. Wszystkie te zespoły działają przy GOK- u. Wystąpił również zespół śpiewaczy „Brezowiczanki” z Brezovicy (Słowacja) wraz z zespołem tanecznym "Sariska Lipa" oraz Kapela Ludowa "Krościeniacy" z Krościenka Wyżnego.
W godzinach wieczornych uczestników imprezy bawiła Kapela Górole, a gwiazdą tegorocznej Biesiady Karpackiej był zespół Cliver. Kolejnym punktem imprezy była zabawa taneczna z zespołem muzycznym Rejs. Uczestnicy imprezy mogli skosztować tradycyjnej Kuchni Regionalnej, którą serwowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich
z Bóbrki i Zręcina. Przygotowane zostało stoisko pomiaru ciśnienia i cukru sponsorowane przez dr Dariusza Sobieraja oraz stoisko Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Krośnie. Członkowie Stowarzyszenia Na Rzecz Bezpieczeństwa w Krośnie znakowali rowery, prowadzili akcję profilaktyczną „Bądź bezpieczny na drodze” oraz udostępnili uczestnikom imprezy samochód Star 266 wyposażony w radiostację wojskową. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci, które mogły miło spędzić niedzielne popołudnie
w Parku Rozrywki.

Gminny Ośrodek Kultury składa serdeczne podziękowania firmom, instytucjom oraz osobom prywatnym, które przyczyniły się do organizacji imprezy: „UNI – REM” w Kobylanach Zbigniew Szarota, „EUROCASH” w Szczepańcowej, Delikatesy GROSZEK w Chorkówce Jacek Jurusik, Delikatesy CENTRUM  w Chorkówce Joanna Fafuła, Witold Ulanowski, Firma Handlowo-Usługowa „ZALAS” Mirosław Wrona, Firma Handlowo-Usługowa „ALMAX” Aneta Liwosz, „DELTA” w Zręcinie Bartłomiej Ciupa,  „ROLWOD” w Skołyszynie, „KROSDACH”  w Krośnie, Bank  Spółdzielczy w Rymanowie, Cukiernia „LUKRESJA” w Świerzowej P. Joanna Kuźniarowicz, Cukiernia „ANIA” w Chorkówce Anna Kijek, Piekarnia „ANWIT” w  Chorkówce Witold Ulanowski, Piekarnia & Cukiernia Wiesława i Jerzy Sajdak, Lodziarnio – Kawiarnia „FAMILY” w Zręcinie, „DECOR” w Zręcinie Witold Śliwiński, Zakład Meblowy „MEB-DAR” Dariusz Bułka, Kwiaciarnia „VIOLA” Wioletta Szwast, Stanisław Sobota – lokalny dystrybutor wody mineralnej – Wysowianka Zdrój.
Organizatorzy dziękują Ochotniczym Strażom Pożarnym z Leśniówki, z Chorkówki, z Kobylan – Myszkowskie, z Faliszówki, z Żeglec, ze Świerzowej P. z Sulistrowej za pomoc w zabezpieczeniu imprezy oraz strażakom z Bóbrki i Kobylan za pomoc w organizacji.

 • Kapela Ludowa BOBRZANIE
 • Zespół Śpiewaczy Chorkowianie
 • Zespół Śpiewaczy Bobrzanie
 • Kapela Ludowa „Ropiorze”
 • Zespół Śpiewaczy Jutrzenka
 • Zespół Śpiewaczy Nadzieja
 • Kapela 50 plus
 • Młodzieżowy Zespół Taneczny Omega
 • Zespół Taneczny „DAY STARS”
 • Zespół Pieśni i Tańca Bobrzanie
 • Zespół Wokalny VANILLA SKY
 • Zespół Śpiewaczy Seniorzy
 • Zespół Taneczny VENUS
Previous Next

Najbliższe wydarzenia

czerwiec 30 2019
09:00 - 17:00 Chorkówka
Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Chorkówka
lipiec 21 2019
15:00 - 20:00 Kopytowa
XIV Przegląd Zespołów Śpiewaczych i Kapel Ludowych

Kalendarz

Czerwiec 2019
PWŚCPtSN
2728293031 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.