Biesiada Kół Gospodyń Wiejskich w Kopytowej, 50 – lecie KGW Kopytowa

13 października 2018 r. Koła Gospodyń Wiejskich  z Gminy Chorkówka spotkały się na XIII biesiadzie, której organizatorem było Koło Gospodyń Wiejskich w Kopytowej  oraz Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce. Uroczystość połączona była z 50 – leciem KGW Kopytowa i rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym w Kopytowej pod przewodnictwem ks. dr Bronisława Wyczawskiego.

Gości zebranych na sali powitała Dorota Malinowska – przewodnicząca KGW Kopytowa oraz Bogusław Pacek – dyrektor GOK. Spotkanie śpiewem, skeczami ubarwiła Grupa Artystyczna „Maskarada”, działająca przy GOK – u w Chorkówce prowadzona przez Alicję Zając oraz Zespół Śpiewaczy „Jutrzenka” z Kopytowej pod kierunkiem Ewy Ziemby. Okolicznościowe statuetki i kwiaty dla jubilatek wręczyli Kazimierz Gładysz – Przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego w towarzystwie Mariana Janika – radnego powiatu, a zarazem sołtysa Kopytowej, Andrzej Koniecki – wójt Gminy Chorkówka oraz Maciej Sekuła – Przewodniczący Rady Gminy Chorkówka. Za społeczną działalność, zaangażowanie i pracę w KGW Kopytowa podziękowanie otrzymała Aleksandra Szymbara przewodnicząca KGW w latach poprzednich oraz członkinie, które czynnie uczestniczyły i działają obecnie w kole. W uroczystości wzięli udział również Roman Piłat – Prezes Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych z siedzibą w Jaśle, Irena Soboń – Przewodnicząca Regionalnej Rady Kobiet, radni gminy Tadeusz Malik, Andrzej Wierdak i Tomasz Munia, a także delegacje 15 KGW z terenu Gminy Chorkówka i stowarzyszeń ze Zręcina, Szczepańcowej i Kopytowej i zaproszeni goście. Licznie zgromadzoną publiczność w sali Domu Ludowego w Kopytowej bawił zespół muzyczny „GOŁDI BAND”.

wrzesień 30 2019
10:00 - 12:00 sala Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce
Spotkanie uczniów klas I szkół podstawowych w ramach akcji "Bądź bezpieczny na drodze"

Wrzesień 2019