XX Karpacka Wielkanoc

 Jubileuszowa XX Karpacka Wielkanoc odbyła się 13 kwietnia w sali Domu Ludowego w Zręcinie. Uczestniczyło w tej imprezie 15 Kół Gospodyń Wiejskich, 4 Stowarzyszenia: Stowarzyszenie Przyjazna Kopytowa, Stowarzyszenie Forum Inicjatyw Społecznych ze Zręcina, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Szczepańcowa oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „ŻE CHCĘ” z Żeglec i Zespół Szkół w Zręcinie.  Gospodarzami Karpackiej Wielkanocy było KGW w Zręcinie na czele z przewodniczącą Marią Słowik. Uroczystość rozpoczęła się występem Zespołu Śpiewaczego „Nadzieja” ze Zręcina, który wykonał pieśni wielkopostne oraz programem słowno muzycznym „Wielkopostne przesłanie” w wykonaniu

Czytaj więcej: XX Karpacka Wielkanoc

Wystawa Twórczości Wielkanocnej w GOK-u

 W niedzielę 14 kwietnia w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce została otwarta wystawa XX Gminnego Przeglądu Twórczości Wielkanocnej. W wystawie swoje prace plastyczne w ilości 390 szt. zaprezentowały dzieci z przedszkoli, uczniowie ze szkół podstawowych, mieszkańcy z Gminy Chorkówka: Niepubliczne Przedszkole „Misiowo” w Chorkówce, ZS i P. Bóbrka, ZS Chorkówka, SP Draganowa, SP Faliszówka, SP Kobylany, SP Kopytowa, SP Leśniówka, NSP Sulistrowa, ZS Świerzowa P., ZS Zręcin, SP Żeglce oraz KGW Żeglce. Organizator Przeglądu powołał komisję artystyczną, która dokona oceny i wyróżni kilkadziesiąt prac.

Czytaj więcej: Wystawa Twórczości Wielkanocnej w GOK-u

Eliminacje Gminne Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej

W  sali Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce 29 marca odbyły się eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej w kategorii: szkoły podstawowe klasy IV-VI oraz  w kategorii klasy VII, VIII SP i III kl. gimn.
W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół: Zespół Szkół i Placówek w Bóbrce, Zespół Szkół w Chorkówce, Szkoła Podstawowa w Faliszówce oraz Szkoła Podstawowa
w Kopytowej.

Czytaj więcej: Eliminacje Gminne Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej

III Dziecięcy i Młodzieżowy Konkurs Tańca „Taneczne Talenty”

Dziecięcy i Młodzieżowy Konkurs  Tańca „Taneczne Talenty” już po raz trzeci został zorganizowany w hali sportowej przy Zespole Szkół w Świerzowej P. w dniach 23 i 24 marca. Organizatorami konkursu było Studio Tańca „At Dance” Tomasza Berkowicza i Studio Tańca „Podkarpacie” Adama Berkowicza z Jasła przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce na czele z Bogusławem Packiem dyrektorem. W pierwszym dniu konkursu w godzinach przedpołudniowych można było podziwiać taniec towarzyski w wykonaniu dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Natomiast  od godz. 14.30 zaprezentowali się uczestnicy konkursu w stylach tanecznych: Cheerleading, Artystyczny Taniec Akrobatyczny i Inne Formy Taneczne. W drugim dniu wzięły udział zespoły, duety i soliści w stylach tanecznych: Taniec Współczesny, Jazz, Urban Street Dance oraz Show Dance. W festiwalu udział wzięło około 1800 uczestników ze Stropkova (Słowacja) Ciężkowic, Tarnowa, Krynicy Zdroju, Biecza, Skołyszyna, Gorlic, Krosna, Jasła, Jaćmierza, Jarosławia, Leżajska, Mielca, Nowej Dęby, Nowego Sącza, Dębicy, Brzozowa, Jedlicza, Leska, Łańcuta, Rakszawy, Rzeszowa, Opatowa, Tuchowa, Nowej Dęby, Wielopola Skrzyńskiego, Chorkówki.

Czytaj więcej: III Dziecięcy i Młodzieżowy Konkurs Tańca „Taneczne Talenty”

Eliminacje gminne Gminy Chorkówka do Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego

W sali sportowej Zespołu Szkół w Zręcinie 8 i 9 marca odbyły się eliminacje gminne Gminy Chorkówka do Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego. Na turniej zgłosili się zawodnicy w następujących kategoriach wiekowych:
Gr. I – do 13 lat – dziewczyny i chłopcy
Gr. II – od 14 lat do 16 lat – dziewczyny i chłopcy
Gr. III – od 17 lat do 19 lat – mężczyźni i kobiety
Gr. IV – od 20 lat do 44 lat – mężczyźni i kobiety

 

Czytaj więcej: Eliminacje gminne Gminy Chorkówka do Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego

 • Zespół Taneczny „DAY STARS”
 • Zespół Śpiewaczy Bobrzanie
 • Kapela Ludowa BOBRZANIE
 • Kapela 50 plus
 • Kapela Ludowa „Ropiorze”
 • Zespół Śpiewaczy Nadzieja
 • Młodzieżowy Zespół Taneczny Omega
 • Zespół Pieśni i Tańca Bobrzanie
 • Zespół Wokalny VANILLA SKY
 • Zespół Śpiewaczy Jutrzenka
 • Zespół Śpiewaczy Chorkowianie
 • Zespół Taneczny VENUS
 • Zespół Śpiewaczy Seniorzy
Previous Next

Najbliższe wydarzenia

maj 16 2019
09:00 - 13:00 GOK Chorkówka
Festiwal Piosenki Obcojęzycznej
maj 23 2019
09:00 - 13:00 Chorkówka
Biegi szlakiem Ignacego Łukasiewicza

Kalendarz

Kwiecień 2019
PWŚCPtSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 3012345

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.